У понеділок, 7 липня, справу щодо голови Антимонопольного комітету України Павла Кириленка, якого обвинувачують у незаконному збагаченні та недостовірному декларуванні, передали до суду.
Про це повідомило Національне антикорупційне бюро. За даними слідства, у 2020–2023 підозрюваний, обіймаючи посаду керівника обласної державної адміністрації, набув 21 об’єкт нерухомості та люксовий автомобіль, зареєструвавши майно на родичів своєї дружини.
Йдеться про:
Водночас різниця між вартістю вказаного майна та наявними коштами (дохід, заощадження) посадовця та його дружини становила 72,1 мільйона гривень. Крім того, протягом 2020-2023 року Кириленко вносив недостовірні відомості до декларації як особа, уповноважена на виконання функцій держави.
Зауважимо, НАБУ відкрило кримінальне провадження щодо Кириленка після того, як "Схеми" розкрили деталі того, що родина очільника АМКУ у період 2020-2023 років придбала автомобілі та низку об’єктів нерухомості у Києві та області, а також в Ужгороді. Ринкова вартість майна склала понад 70 мільйонів гривень, а посадовець не мав для цього достатніх офіційних доходів.
Згодом стало відомо, що 30 мільйонів застави за Кириленка внесла компанія "Керамет", бенефіціарним співвласником якої є бізнесмен Едуард Мкртчан. Журналісти дізнались, що ця та інші компанії Мкртчана беруть участь у державних закупівлях і аукціонах, дотримання правил конкуренції під час проведення яких контролює АМКУ.
9 грудня минулого року було завершено слідство у справі стосовно керівника державного органу зі спеціальним статусом Павла Кириленка щодо його незаконного збагачення на 72 мільйони гривень.
5 червня 2025 року Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили нову підозру керівнику Антимонопольного комітету України Павлу Кириленку. Йому інкримінують недекларування майна.