1 134 день війни
Особовий склад
918 180
Танки
10 515
Артилерія
25 576
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 505
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Німеччина вимагатиме від ЄС жорсткості щодо Угорщини, — Politico
Віктор Орбан. Джерело: Getty Images / Global Images Ukraine

Німеччина вимагатиме від ЄС "жорсткості" щодо Угорщини, — Politico

Новий німецький уряд домовився тиснути на Європейський союз, щоб той додав "трохи жорсткості" щодо країн, які "погано себе поводять". Ймовірно, йдеться про Угорщину.

Як повідомляє Politico, консерватори нового канцлера Фрідріха Мерца та Соціал-демократичної партії домовились вимагати від ЄС призупинення фінансування, а також права голосу для країн, які порушують ключові принципи економічного й політичного союзу, такі як, наприклад, верховенство права.

Попри те, що Угорщина не згадується в проекті коаліційної угоди, видання запевняє, що йдеться саме про Будапешт, який вважається "найгіршим порушником в ЄС", якого роками звинувачують у руйнуванні демократичних норм, згортанні свободи преси, обмеженні незалежності суддів.

"Чинні захисні інструменти, від судових розглядів про порушення і утримання коштів Євросоюзу до призупинення членських прав, таких як право голосу в Раді ЄС, повинні застосовуватися набагато більш послідовно, ніж раніше", — зазначили учасники переговорів у проекті коаліційної угоди про політику в ЄС.

Зауважимо, що у 2018 році Євросоюзу запустив проти Угорщини перший етап процедури за статтею 7, яка відома як "ядерний варіант", через підозри у порушеннях основних цінностей й фундаментальних прав блоку. Пізніше цей процес був призупинений через політичні розбіжності між країнами Євросоюзу. Вже у 2022 році Європейська комісія заблокувала Угорщині 22 мільярди євро через занепокоєння щодо прав людини та незалежності судової системи.

"Іншим предметом суперечок між ЄС і урядом Угорщини стала "дружелюбність" прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до Москви, коли Будапешт неодноразово використовував своє право вето, щоб заблокувати санкції проти російських олігархів і військових", — зазначає видання.

Задля того, щоб обійти це право вето, майбутній уряд Німеччини хоче пропагувати розширення голосування кваліфікованою більшістю в Раді ЄС, зокрема щодо певних питань Спільної зовнішньої політики та політики безпеки, таких як запровадження санкцій. Це дозволить ухвалювати рішення без узгодження з боку Угорщини.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявляв, що удар дронів по на вимірювальній станції в Росії у вівторок, 11 березня, призупинив транспортування нафти до Угорщини. Будапешт назвав це "замахом на свій суверенітет".

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама