Норвезький уряд оголосив 10 січня, що планує знову запровадити обов'язок будувати бомбосховища у нових будівлях через російську агресію в Україні. Ця практика була припинена ще у 1998 році.
Про це повідомляє Politico.
Як зазначає видання, рішення було ухвалено в той час, коли повномасштабна війна Москви проти України наближається до третьої річниці, а Росія, яка межує з Норвегією за Полярним колом, не демонструє жодних ознак відмови від своєї агресивної позиції.
"Навколо нас все більше невизначеності. Ми повинні дбати про громадянське населення у разі "найгіршого сценарію" війни або збройного нападу", — заявила міністр юстиції та громадської безпеки Норвегії Емілі Енгер Мель в інтерв'ю громадському мовнику NRK.
Вона наголосила, що у такому разі притулки — це один із необхідних заходів захисту. До 1998 року будь-який великий житловий комплекс у Норвегії повинен був мати бомбосховища; але з того часу нових бомбосховищ не будувалося. Мель сказала, що вимога застосовуватиметься до комплексів площею понад тисячу квадратних метрів.
Уряд пропонує два типи притулків: нові, які захищатимуть від хімічної та радіоактивної зброї, та деякі — від звичайної зброї, яку можна буде переобладнати зі станцій метро чи парковок. Цей захід є частиною звіту про повну готовність, що містить більше сотні різних рекомендацій, спрямованих на зміцнення та підготовку Норвегії до можливої війни, а також у разі екстремальних погодних умов або таких подій, як пандемія.
"Готовність Росії використовувати військову силу для досягнення політичних цілей показує, що Норвегії, швидше за все, ще довго доведеться мати справу з непередбачуваним і схильним до ризику сусідом", — йдеться у доповіді.
Нагадаємо, Норвегія у 2025 році спрямує для України найбільшу військову допомогу у своїй історії. Йдеться про суму у понад два мільярди євро.