1 168 день війни
Особовий склад
959 500
Танки
10 766
Артилерія
27 431
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 155
Крилаті ракети
3 196
Гелікоптери
335
БпЛА
35 142
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Нові робочі місця та підвищення кваліфікації: в Україні розробляють Стратегію зайнятості населення
Фото: Pixabay

Нові робочі місця та підвищення кваліфікації: в Україні розробляють Стратегію зайнятості населення

Міністерства економіки розпочало розробку Стратегії зайнятості населення. Мета — підтримка економічного розвитку шляхом зниження рівня безробіття, забезпечення рівного доступу до якісних робочих місць та підвищення гнучкості ринку. 

Як повідомляє прес-служба економічного відомства, перша робоча зустріч у форматі громадських обговорень відбулася 1 травня. Під час наради були зібрані пропозиції, які стануть аналітичним підґрунтям для даної Стратегії.

Що відбувається на ринку праці

У Мінекономіки зазначають, що ринок праці України переживає серйозні виклики — від структурних змін в економіці та демографічного спаду до масової міграції через війну та впливу технологій. Згідно з прогнозом НБУ, рівень безробіття у 2025 році становитиме 10,9%

У 2024 році 389 тисяч людей офіційно зареєструвалися як безробітні, однак їх реальна кількість є значно вищою.  Така ситуація потребує комплексних рішень, які допоможуть людям знайти гідну роботу і відновити стабільність на ринку праці. 

"Відновлення ринку праці є одним із ключових завдань уряду. Ми маємо значний потенціал серед ветеранів, жінок, молоді, людей з інвалідністю, яких необхідно активно залучати до ринку праці. Для цього ми розпочали розробку стратегії зайнятості, яка орієнтована не лише на оновлення правового поля, але й на зниження безробіття, боротьбу з неформальною зайнятістю та зміцнення соціального захисту", — зазначила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.

Стратегія зайнятості: головні цілі

Стратегії зайнятості населення, яку розробляє Мінекономіки, передбачає:

  • створення нових робочих місць. Йдеться про підтримку МСП, залучення інвестицій, розвиток соціального підприємництва;
  • професійну переорієнтацію — підвищення кваліфікації відповідно до потреб ринку;
  • забезпечення інклюзивності. Запровадять гнучкі та дистанційні форми роботи для молоді, жінок, ветеранів, людей з інвалідністю;
  • реформу системи Служби зайнятості. Йдеться про цифровізацію публічних послуг, оновлення Трудового кодексу, прозору взаємодію з роботодавцями.

Стратегія розроблятиметься у чотири паралельних етапи:

  1. Ґрунтовне дослідження ринку праці.
  2. Відкриті консультації з усіма зацікавленими сторонами.
  3. Формування концепції та розробка попереднього тексту.
  4. Фіналізація тексту Стратегії.

Фіналізація та публікація Стратегії зайнятості України планується восени 2025 року.

Проект стратегії зайнятості України розробляється Міністерством економіки України за сприяння уряду Німеччини та підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH і Офісу ефективного регулювання BRDO у межах проєкту "REYOIN — Cприяння соціально-економічній інтеграції українців, які повертаються з-за кордону, внутрішньо переміщених осіб та населення приймаючих громад в Україні".

Нагадаємо, з початку 2025 року в IT-галузі звільнили понад 52 тисячі працівників по всьому світу. Причина — стрімкий розвиток штучного інтелекту.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама