1 022 день війни
Особовий склад
757 340
Танки
9 526
Артилерія
21 067
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 023
Крилаті ракети
2 859
Гелікоптери
329
БПЛА
20 111
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,6
41,4
43,8
43,7
Отруйні гранати: рашисти застосовують на фронті хімічну зброю, що вбиває за 5 хвилин
Фото: t.me / militarymediacenter

Отруйні гранати: рашисти застосовують на фронті хімічну зброю, що вбиває за 5 хвилин

15:51 - 25.01.2024

Російські військові дедалі частіше застосовують хімічну зброю на фронті. Зокрема, в їхньому арсеналі з'явився новий вид гранат з отруйними речовинами.

Про це на брифінгу в Military Media Center повідомив представник Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки капітан Андрій Рудик.

Зазначається, що розробка нових газових гранат РГ-Во з використанням отруйного хлорацетофенону може опосередковано свідчити про те, що Росія у 2017 році збрехала про виконання взятих на себе зобовʼязань відповідно до Конвенції про заборону хімічної зброї 1993 року.

"Початок використання хлорацетофенону в умовах наявності хлорбензальмалонодинітрила може свідчити про зондування реакції світової громадськості. Ми не виключаємо, що Російська Федерація надалі може вдатися до застосування прямо заборонених Конвенцією 1993 року бойових отруйних речовин",  вважає Рудик.

За даними Центру, лише у грудні 2023 року було зафіксовано 81 такий випадок використання газових гранат. Загалом з початку повномасштабного вторгнення відомо про 626 випадків хімічних атак проти українських захисників. 

Що відомо про хімічну зброю

Хімічна зброя — вид зброї масового ураження, дія якої заснована на токсичних властивостях хімічних речовин. Визначальними складовими хімічної зброї, є так звані бойові отруйні речовини, носії хімікатів (найчастіше — хімічні снаряди), а також відповідні прилади й пристрої керування, які використовуються для доправлення хімічної зброї до цілі.

Різновидом хімічних боєприпасів є бінарні пристрої, які споряджаються двома нетоксичними або малотоксичними речовинами — напівпродуктами для отримання цільової отруйної речовини. У боєприпасі ці речовини відокремлені одна від одної і змішуються для отримання токсичного агента вже під час доправлення боєприпасу до цілі.

Нагадаємо, за даними військових, найчастіше армія РФ використовує гранати, такі як К-51, РГР, які скидає з безпілотників. Проте, застосовуються і саморобні вибухові пристрої, споряджені речовинами подразнювальної дії, а також здійснюються артилерійські обстріли снарядами із вмістом хімічно небезпечних речовин.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама