Підтримати проект
Парламент Канади визнає геноцид мусульман з боку Китаю
Світ, 01.03.2021 11:12

За попереднім повідомленням CNN, канадські законодавці в переважній більшості схвалили необов'язкову пропозицію, в якій звинувачують Китай у вчиненні геноциду проти своїх мусульманських меншин у західному регіоні Сіньцзяна, цим самим додаючи напруги у зв'язки між двома країнами.

Незважаючи на те, що ліберальний прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо та його кабінет утримались від голосування в понеділок, більшість депутатів - у тому числі багато лібералів, які брали участь - проголосували за підтримку пропозиції, поданої опозиційною Консервативною партією.

У заяві, в якій визнається, що «Китайська Народна Республіка в даний час здійснює геноцид проти уйгурів та інших тюркських мусульман», також пропонується перенести зимові Олімпійські ігри 2022 року з Пекіна.

Уряд Сполучених Штатів підрахував, що протягом останніх років китайський уряд міг затримати в центрах масового тримання в Сіньцзяні близько 2 мільйонів людей з числа мусульманських меншин. Колишні затримані стверджували, що їх піддавали індоктринації, фізичному насильству та навіть примусовій стерилізації.

Цей проект, ймовірно, тепер буде тиснути на уряд Трюдо, щоб посилити свою позицію щодо Китаю. Дипломатична напруженість між двома країнами піднялася в останні роки після арешту Канадою фінансового директора Huawei Менга Ванчжоу від імені США, а також подальшого затримання Китаєм канадців Майкла Коврига та Майкла Спавора за нібито шпигунство.

Автор: Влада Май

Світ, 01.03.2021 11:12