Пенітенціарна служба з портретом Ф.Е. Дзержинського. ГПУ відкрито кримінальне провадження

22 СЕРПНЯ 2017 17:31

Прокуратура Одеської Області неодноразово наголошувалось на порушеннях умов утримання засуджених, утриманих, їх базових конституційних прав на території регіону. Лише за 2017 рік на порушення вимог Закону в Одеському та Ізмаїльському СІЗО прокуратурою внесено 30 документів реагування.

Про це пише на своїй сторінці у Facebook Лариси САРГАН, інформує TrueUA.

З її слів, за цей рік прокуратура звернулася з 40 документами реагування на порушення Закону у трьох колоніях.

«Лише під час раптової перевірки у січні цього року у 51-й колонії виявлено, що засуджені, на яких накладені дисциплінарні стягнення, утримувалися у напівпідвальних приміщеннях без денного освітлення. Більшість приміщень медичної частини непристосовані для цього», – написала САРГАН.

Також вона зазначила, що пенітенціарна система давно потребує кардинальних змін та перезавантаження у демократичному напрямку. Вбивство дівчини та катування утриманих - цьому жахливий приклад.

«Про що взагалі може йти мова, коли на стінах пенітенціарної установи висить такий яскравий приклад тоталітарного режиму, як портрет Ф.Е. Дзержинського. За виявленим фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 436-1 КК України (поширення представником влади комуністичної, нацистської символіки, пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного, тоталітарних режимів)», – повідомляє прес-секретар генпрокурора України.

Події, 22.08.2017 17:31