1 186 день війни
Особовий склад
979 830
Танки
10 852
Артилерія
28 201
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 169
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
336
БпЛА
37 177
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Пентагон обмежив доступ журналістам до будівлі Міноборони: про що йдеться
Фото ілюстративне. Пентагон. Джерело: "Вікіпедія"

Пентагон обмежив доступ журналістам до будівлі Міноборони: про що йдеться

У п’ятницю, 23 травня, міністр оборони Сполучених Штатів Америки Піт Гегсет видав накази, які вимагають від журналістів мати офіційний супровід у більшій частині будівлі Пентагона. Таким є останнє зі серії обмежень адміністрації Дональда Трампа для медійників.

Таку інформацію оприлюднила агенція Reuters. Журналісти зазначили, що ці заходи, які набувають чинності негайно, забороняють акредитованим журналістам в'їзд до більшості штаб-квартир Міністерства оборони в Арлінгтоні, якщо вони не мають офіційного дозволу та супроводу.

Своє рішення Гегсет обґрунтував захистом "засекреченої розвідувальної інформації та чутливих даних".

"Хоча Міністерство залишається відданим прозорості, воно також зобов’язане захищати секретну розвідку та конфіденційну інформацію, несанкціоноване розголошення якої може поставити під загрозу життя військовослужбовців США", — заявив він.

Міністр назвав захист секретної інформації національної розвідки й оперативну безпеку "незмінним імперативом для міністерства".

Асоціація преси Пентагона назвала нові правила "прямим нападом на свободу преси".

"Це рішення нібито ґрунтується на занепокоєнні щодо оперативної безпеки. Але прес-корпус Пентагона мав доступ до незахищених і несекретних приміщень у Пентагоні протягом десятиліть, як за часів республіканських, так і демократичних адміністрацій, зокрема, після терактів 11 вересня 2001 року, без жодних занепокоєнь з боку керівництва Міністерства оборони щодо оперативної безпеки", — йдеться у її заяві.

Пентагон не відповів на запит Reuters про коментар щодо заяви асоціації. В агенції зазначили, що розпорядження Гегсета продовжує боротьбу нового очільника Пентагона з представниками ЗМІ, яких він звинувачував у змові та проведенні кампанії проти нього. Йдеться, зокрема, про низку витоків із чатів у месенджері Signal, у яких військові чиновники обговорювали таємну інформацію.

Нагадаємо, 9 травня стало відомо, що Міністерство оборони США розпочало процес звільнення до 1000 військових, які визначають себе як трансгендери.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама