1 153 день війни
Особовий склад
941 770
Танки
10 679
Артилерія
26 659
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 139
Крилаті ракети
3 148
Гелікоптери
335
БпЛА
33 270
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Скандал із чатом у США: в Пентагоні спростовують, що Хегсет публікував секретні дані у Signal
Колаж TrueUA

Скандал із чатом у США: в Пентагоні спростовують, що Хегсет публікував секретні дані у Signal

Інформація про нібито "витік" планів військових операцій Міністерства оборони Сполучених Штатів Америки — це фейк, який начебто поширили колишні співробітники відомства, щоб підірвати плани президента Дональда Трампа.

Про це повідомив прес-секретар Пентагону Шон Парнелл на своїй сторінці у соцмережі X.

"The New York Times — і всі інші "фейкові новини", які повторюють своє сміття — з ентузіазмом сприймають скарги незадоволених колишніх співробітників як єдині джерела для своєї статті. Вони покладалися лише на слова людей, яких звільнили цього тижня і, мабуть, мають мотив саботувати роботу держсекретаря та порядок денний президента", — зазначив він.

Парнелл додав, що "у жодному чаті Signal не було секретної інформації".

"Що правда, так це те, що офіс міністра оборони продовжує ставати сильнішим і ефективнішим у виконанні порядку денного президента Трампа. Ми вже багато чого досягли для американського винищувача і ніколи не відступимо", — додав посадовець.

Скандал із чатом у Signal

Як відомо, раніше низка ЗМІ писали, що міністр оборони Сполучених Штатів Америки Піт Гегсет знову поділився подробицями березневої атаки на єменських хуситів у ще одному груповому чаті Signal. Зокрема, секретну інформацію очільник Пентагона начебто розповів брату та дружині.

Зокрема за даними ЗМІ, загалом до чату було додано близько 10 людей. Він був створений під час процесу затвердження кандидатури Гегсета на посаді глави Пентагона для обговорення адміністративних питань та не був пов’язаний з військовим плануванням.

Так, у цьому чаті Гегсет поділився деталями розкладу авіаударів по хуситах у Ємені. До того ж він ділився подробицями атак, схожими на ті, що були розкриті минулого місяця журналом The Atlantic після того, як його головного редактора Джеффрі Ґолдберга помилково включили до окремого чату в застосунку Signal.

Нагадаємо, 24 березня видання Atlantic заявило, що його головного редактора Джеффрі Ґолдберга випадково додали в закритий чат американських чиновників у Signal. Там вони обговорювали плани ударів по Ємену. Ґолдберг зауважив, що 11 березня він отримав у соцмережі Signal запит від користувача під ім'ям Майкл Волц. Це міг бути радник президента з нацбезпеки.

Своєю чергою міністр оборони США Піт Гегсет заперечив обговорення планів щодо ударів по Ємену у чаті в Signal. А головного редактора журналу Atlantic, який випадково потрапив до секретного чату з американськими чиновниками, Гегсет назвав "брехливим та дискредитованим".

Згодом радник президента США Дональда Трампа з національної безпеки Майкл Волц узяв на себе повну відповідальність за скандал з додаванням у секретний військовий чат в Signal редактора видання Atlantic Джеффа Голдберга.

Пізніше з'ясувалося, що Волц випадково додав редактора Atlantic Джеффрі Ґолдберга до секретного чату у Signal, через те, що помилково зберіг його номер, як контакт іншої особи. До того ж з'ясувалося, що Гегсет має зареєстровану пошту на російському домені mail.ru.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама