Фото: mva.gov.ua

Переговори України та США щодо гарантій безпеки: у Держдепі назвали головні акценти

Триває переговорний процес між Сполученими Штатами Америки та Україною щодо гарантій безпеки. Державний департамент США озвучив головні акценти перемовин.

Про це повідомляється на сайті Держдепу.

Зазначається, що представники Державного департаменту, Міністерства оборони та Ради національної безпеки США зустрілися з українськими колегами, щоб розпочати переговори щодо довгострокових зобов'язань у галузі безпеки між двома країнами.

Під час перемовин сторони сфокусуються на наступних питаннях:

  • забезпеченні України стійкими силами, здатними захищати Україну зараз та стримувати російську агресію у майбутньому;
  • підтримці та підвищенні ефективності та прозорості українських оборонних інститутів та промисловості; 
  • підтримці програми реформ, яка сприятиме ефективному управлінню, необхідному для просування до євроатлантичних цілей України.

Обговорення відбуваються в рамках спільної декларації G7 про підтримку України, спрямованої на офіційне оформлення постійної підтримки США української держави.

Гарантії безпеки для України

Схвалена на саміті НАТО декларація G7 передбачає довгострокову підтримку України у сфері безпеки та економіки. Вона є важливим кроком до укладення системи двосторонніх безпекових угод між Україною та окремими країнами-гарантами щодо гарантій безпеки для нашої держави. Зокрема, гарантії безпеки містять такі компоненти:

  1. Заходи з допомоги Україні у захисті себе та упередження нової агресії, зокрема постачання зброї, підтримку в розбудові ОПК, навчання, співпрацю в галузі розвідки та кібербезпеки. Крім того, країни-гаранти допомагатимуть підвищенню стабільності української економіки й енергетики та надаватимуть технічну й фінансову допомогу. 
  2. Заходи на випадок нової агресії, які передбачають негайні консультації, щоб забезпечити Україну всім необхідним для оборони в найкоротші терміни. Всі ці принципи були закладені в концепції Kyiv Security Compact групи Расмуссена-Єрмака. 
  3. Підтримка у притягненні Російської Федерації до відповідальності за агресію та кроки економічного та юридичного характеру, спрямовані на покарання Росії та збільшення її витрат на війну. Серед них: подальше посилення санкційного тиску, заморожування активів, створення механізмів стягнення репарацій та судове переслідування винних у злочинах проти України й українців згідно з нормами міжнародного права. Це означає, що держави-члени G7 повністю підтримують ініціативи Офісу Президента в площинах санкційної політики та правосуддя.
  4. Подальша підтримка демократичного розвитку України.

Нагадаємо, 3 серпня Україна та Сполучені Штати Америки розпочали переговори щодо двосторонньої угоди стосовно надання Києву гарантій безпеки. Вони передбачені Спільною декларацією про підтримку України, яка є основою для розроблення відповідних двосторонніх угод.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 04.08.2023 09:49