1 151 день війни
Особовий склад
940 150
Танки
10 676
Артилерія
26 600
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 139
Крилаті ракети
3 148
Гелікоптери
335
БпЛА
33 176
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Переведення годинників: в Укрзалізниці зробили важливе уточнення щодо часу відправлення та прибуття поїздів
Фото: "Укрзалізниця"

Переведення годинників: в "Укрзалізниці" зробили важливе уточнення щодо часу відправлення та прибуття поїздів

В Україні вночі 31 березня стрілки годинників необхідно перевести на годину вперед. Відтак, у неділю години відправлення та прибуття поїздів у квитках вказуватимуться вже з урахуванням переходу на літній час.

Про це повідомила прес-служба "Укрзалізниці".

"31 березня разом з усією країною переходимо на літній час. О 03:00 за київським часом стрілки годинника переводимо на одну годину вперед", -- наголосили у компанії.

Наголошується, що час відправлення та прибуття поїздів у квитках вказується вже з урахуванням переведення стрілок годинника.

Чому ми переходимо на зимовий та літній часи

Згідно з документом, в Україні двічі на рік переводять годинники. Восени та на весні на годину назад та вперед, відповідно. Повернення до літнього часу відбувається в останню неділю березня о 03:00 переведенням годинників на одну годину вперед. Цього року відповідну процедуру необхідно буде зробити 31 березня.

Варто зауважити, що сучасні гаджети здійснять перехід на літній час автоматично. Власноруч потрібно перевести лише механічні годинники.

Україна ще за часів СРСР почала переводити стрілки годинника кожні півроку. Спочатку необхідність переведення годинників пояснювалася економією енергоресурсів на освітлення, оскільки світловий день стає довшим. Але зараз це твердження втратило актуальність. 

Варто зазначити, що у 2021 році депутати в Україні задумувались над тим, щоб скасувати переведення годинника. Ці плани вони аргументували кількома пунктами:

  • питання безпеки — "відірвати" східні області України від "московського" часу;
  • питання захисту здоров'я — в момент сезонної зміни часу організм людини відчуває сильний стрес;
  • питання енергетики — деякі депутати наголошували, що переведення годинників не сильно впливає на загальну економію енергоресурсів.

Проте нововведення так і не набуло чинності, адже не пройшло фінального читання в залі парламенту, тобто голосування за нього.

Нагадаємо, у Євросоюзі, який також здійснює переходи на зимовий та літній час, тривають дискусії про скасування переходу на літній час. Це питання має вирішитися до 2026 року.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама