Дослідники OSINT-проекту Oryx ведуть підрахунок втрат техніки у збройному конфлікті армії Росії і приватної військової компанії "Вагнера". Наразі перевагу мають найманці Євгена Пригожина.
Про це повідомила прес-служба OSINT.
Згідно з даними дослідників, під час бойових дій проти найманців Пригожина російська армія втратила літак Іл-22, два вертольоти, призначених для радіоелектронної боротьби, один вертоліт Мі-35, бойову машину "Тигр" і військовий КамАЗ. "Вагнерівці" знищили авіацію, а машини захопили.
Водночас найманці Пригожина втратили лише один УАЗ. Відтак, поки перевага у збройному протистоянні залишається за ПВК "Вагнера".
Ввечері 23 червня Євген Пригожин звинуватив російську армію в обстрілі по тилових таборах "вагнерівців". За його словами, нібито загинула "величезна кількість солдатів ПВК "Вагнера"".
Пригожин заявив, що зупинить "зло, яке несе військове керівництво країни", і пообіцяв покарати тих, хто причетний до атаки його найманців. Також він повідомив, що разом з 25 тисячами солдатів вирушає "розбиратися з беззаконням в країні". За даними ЗМІ, після цього підрозділи Росгвардії нібито підняли у бойову готовність.
"Це не воєнний переворот, це марш справедливості. Наші дії ніяк не заважають військам", — заявив Пригожин у відповідь на таку активність Міноборони РФ.
У Кремлі повідомили, що Путін поінформований про ситуацію навколо Пригожина, вживаються всі необхідні заходи. ФСБ порушила кримінальну справу проти Пригожина за фактом заклику до збройного заколоту. Генпрокуратура РФ заявила про правомірність такого рішення.
"Твердження Пригожина, не мають під собою жодних підстав, вимагаємо негайно припинити протиправні дії", — заявили у російському Національному антитерористичному комітеті.
Пригожина звинувачують за ст. 279 КК РФ "за фактом організації збройного заколоту".
"Його діям буде надано належну правову оцінку. За цей злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 12 до 20 років", — повідомили в Генпрокуратурі РФ.
Після заяв Пригожина вночі 24 червня московське управління Федеральної служби безпеки РФ підняли по тривозі, а на трасі Москва-Воронеж-Ростов-на-Дону почали виставляти блокпост. У Ростові-на-Дону помітили бронетехніку. За даними ЗМІ, черговим на блокпостах наказано відкривати вогонь на ураження "в разі виникнення загрози". Також вказується, що у Москві силовиків перевели у підвищену готовність, також там запроваджується план "Фортеця".
Вранці у суботу стало відомо, що у Москві та області проводяться "антитерористичні заходи", а найманці "Вагнера" взяли під контроль усі військові об'єкти у Воронежі.
Невдовзі після бунту ПВК "Вагнера" Володимир Путін звернувся до громадян та усіх силових структур країни, зазначивши, що Росія веде важку війну за своє майбутнє, відбиваючи атаки "неонацистів та їх господарів". Пригожин у відповідь на це заявив, що військове керівництво Російської Федерації не забезпечувало зброю для "вагнерівців" під час боїв в Україні. Також він заявив, що його бійці не прийдуть із зізнанням на вимогу російських спецслужб або чиновників. Вони також не планують підкорятись вимогам президента Володимира Путіна.
Засновник ПВК "Вагнера" також дорікнув російському диктатору за звинувачення у зраді та заявив, що всі найманці є патріотами РФ, оскільки воюють за неї. Пригожин пояснив причину бунту "вагнерівців": вони нібито хочуть зупинити корупцію, брехню і бюрократію, в яких загрузла країна.
У суботу, 24 червня російський диктатор провів низку переговорів із світовими лідерами, під час яких пожалівся за ситуацію у державі. Зокрема, Путін телефонував самопроголошеному президенту Білорусі Олександру Лукашенку, президенту Казахстану Касим-Жомарт Токаєву та президенту Туреччини Реджепу Тайїпу Ердогану.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими