У Австралії чоловік став першим пацієнтом у світі, якого виписали з лікарні зі штучним серцем BiVACOR. Чоловік дочекався пересадки серця від донора.
Як повідомляє ABC, йдеться про 40-річного чоловіка з Нового Південного Вельсу, який прожив рекордні 100 днів зі штучним серцем в очікуванні донорського органу .
Наразі чоловікові вже трансплантували справжнє серце. За словами лікарів, він почувається добре. До імплантації штучного серця BiVACOR пацієнт не міг самостійно ходити і мав мінімальні шанси дочекатися донорського серця. Окрім Австралії, BiVACOR уже випробовують у Сполучених Штатах Америки. Перший американський пацієнт отримав такий імплант торік.
Втім, дотепер жоден пацієнт зі штучним серцем не залишав лікарню. Саме через це виписка австралійця стала справжнім проривом у медицині. За словами лікарів, цей прорив може врятувати тисячі життів, адже раніше близько 25% пацієнтів, які чекали на трансплантацію серця, помирали через брак донорських органів.
Зауважимо, що пристрій BiVACOR — це штучне серце, яке виготовлене з титану. Його імплантували чоловіку з тяжкою серцевою недостатністю в листопаді 2024 року.
Спочатку пристрій встановили як тимчасове рішення, поки не знайдеться донорський орган. Проте в перспективі BiVACOR може стати постійною заміною людського серця. Так, на відміну від традиційних штучних сердець, які імітують природні скорочення серцевого м’яза, BiVACOR використовує магнітну технологію для переміщення крові. Його мотор працює без зношування деталей. У 2025 році австралійські медики планують ще чотири імплантації BiVACOR в рамках програми Artificial Heart Frontiers Program.
Нагадаємо, раніше науковці виявили, що у період з 1997 по 2024 рік у людському мозку зріс рівень мікропластику. Наявність цього матеріалу у мозковій тканині пов'язують зі збільшенням обсягів забруднення довкілля в останні десятиліття.