Підтримати проект
Петро Цигикал: 170 суден очікують на прохід в Керченській протоці
Суспільство, 04.12.2018 09:09

В Керченській протоці знаходиться близько 170 суден, які очікують на прохід. Про це Голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав під час інтерв’ю на телеканалі «UA/TV».

«Йде тиха економічна блокада. Практично режим вони не змінили, тільки ускладнили. Відповідно така кількість суден в маленькій протоці впливає на безпеку судноплавства», - наголосив очільник українського прикордонного відомства.

Зазначимо, що Російська Федерація чинить перешкоди та блокує рух кораблів через окуповану нею Керченську протоку всупереч міжнародному праву та Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки 2003 року. Відповідно до Конвенції ООН з морського права 1982 року Керченська протока використовується для міжнародного судноплавства.

За наявними даними, ще декілька днів тому кількість суден в Керченській протоці становила більше 400. Країна агресор навмисно змушує українські та іноземні торгові судна тривалий  проміжок часу очікувати на прохід.

При цьому окупанти свої «зусилля» спрямовують саме на кораблі, що прямують в українські порти. За минулу добу вони пропустили лише 7 суден в обох напрямках з/до портів України. В той же час пріоритет проходу Керченською протокою надається судам під прапором РФ та судам, що прямують до/з російських портів. Таких суден прослідувало більше 20. При цьому днем раніше кількість суден становила 10 та 40 відповідно.

Окрім порушення норм міжнародного права, Росія також не зважає на ризик виникнення аварійних ситуацій через збільшення і накопичення суден на якірних стоянках.

Суспільство, 04.12.2018 09:09