Проведення виборів в Україні можливе лише через шість місяців після завершення воєнного стану. Окрім цього, значна кількість виборчих дільниць була зруйнована окупантами.
Про це в інтерв'ю "РБК-Україна" заявила народний депутат та очільниця партії "Слуга народу" Олена Шуляк.
Вона зауважила, що у грудні 2023 року відбулась зустріч всіх парламентських фракцій та груп у форматі "Діалогу Жана Моне", під час якої було підписано відповідний документ, згідно з яким усі погоджуються з тим, що проведення виборів можливе через шість місяців після закінчення воєнного стану.
"Тобто півроку — це мінімальний період, коли всі будуть готуватися до проведення виборів і на технічному рівні, і на рівні ухвалення відповідного законодавства", — сказала Шуляк.
Окрім цього, значну роль у підготовці до виборчого процесу відіграє Центральна виборча комісія, яка займається реєстром виборців, що був закритий 24 лютого 2022-го, а також обліком виборчих дільниць. За словами Шуляк, тисячі таких дільниць були зруйновані, тому що здебільшого вони розташовувалися або в дитячих садочках, або в школах, які були знищені окупантами.
"Тому потрібно розуміти, де будуть нові дільниці, на базі чого вони будуть", — наголосила вона.
Нагадаємо, раніше в інтерв'ю американському подкастеру Алексу Фрідману президент Володимир Зеленський заявляв, що не готовий зараз відповісти на питання, чи балотуватиметься він на другий президентський термін. Це рішення залежить від багатьох факторів.
Додамо, що згідно з даними опитування Київського міжнародного інституту соціології, Зеленський має довіру 52% громадян, втім 39% опитаних заявили про недовіру гаранту. За останній рік кількість громадян, які довіряють українському президентові знизилася.