Фото: Ріxabay

Після підтоплень через підрив Каховської ГЕС активізувались шахраї: які схеми вигадують

Після надзвичайної ситуації в Україні, яку спричинили рашисти, підірвавши Каховську гідроелектростанцію, на біді постраждалих українців вирішили нажитися шахраї.

У Міністерстві внутрішніх справ розповіли, як не потрапити у пастку аферистів в умовах надзвичайної ситуації.

Шахраї пропонують в оренду неіснуюче житло, а також псевдоевакуаційні перевезення. У таких випадках вони просять передплату за послуги, а потім просто зникають. Також аферисти можуть пропонувати оформлення фейкових соціальних виплат для потерпілих. Для цього вони, як правило, розповсюджують посилання на фішингові сайти.

"На таких ресурсах громадянам пропонують вказати дані банківських карток нібито для зарахування грошей. Зібравши необхідні відомості, зокрема номер, термін дії картки та CVV-код, зловмисники привласнюють гроші з рахунків потерпілих", — зазначили у МВС.

Відомство наголошує, що зловмисники також можуть видавати себе за благодійників, які збирають гроші на потреби потерпілих, однак насправді витрачати їх на власні потреби.

Як уберегтися від шахрайства

Аби не потрапити у пастку, у МВС радять дотримуватися таких рекомендацій: 

  1. Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел. Зверніть увагу, що офіційні сторінки державних органів, благодійних організацій, банківських структур у месенджерах та соціальних мережах мають бути верифікованими.
  2. Не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, адже за ними може ховатися фішинговий ресурс. Ніколи не вводьте конфіденційні дані, зокрема дані банківських карток на підозрілих сайтах.
  3. Надайте перевагу післяплаті послуг.
  4. Якщо бажаєте "задонатити", переказуйте гроші на рахунки офіційних фондів або відомих громадських активістів. У багатьох застосунках онлайн-банкінгу зібрано перелік найпопулярніших фондів і зробити волонтерський внесок можна в декілька кліків.
  5. Не повідомляйте нікому дані банківської картки, особливо CVV-код, термін дії картки, одноразові паролі з SMS, дані авторизації в онлайн-банкінгу.

Правоохоронці наголосили, що евакуацію із затоплених районів здійснюють представники місцевої влади, працівники поліції та Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що з Херсонщини станом на 10 червня вдалося евакуювати 2620 людей, 160 з них — діти. За даними "Укргідроенерго", після підриву окупантами Каховська гідроелектростанція повністю зруйнована й відновленню не підлягає.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими
Війна, 11.06.2023 04:33