Північна Корея відмила 147,5 мільйона доларів через платформу віртуальної валюти Tornado Cash у березні після крадіжки їх у 2023 році з криптовалютної біржі.
Про це стало відомо з конфіденційних даних спостерігачів за санкціями ООН, з якими агентство Reuters ознайомилося 14 травня.
У документі спостерігачі повідомили санкційний комітет Ради Безпеки ООН, що вони розслідували 97 ймовірних північнокорейських кібератак на криптовалютні компанії в період з 2017 по 2024 рік на суму близько 3,6 мільярда доларів.
Це включало атаку в кінці минулого року, коли 147,5 мільйонів доларів були вкрадені з криптовалютної біржі HTX, а потім відмиті в березні цього року, повідомили спостерігачі комітету, посилаючись на інформацію криптоаналітичної фірми PeckShield і дослідницької фірми з блокчейну Elliptic.
Тільки у 2024 році спостерігачі заявили, що розслідували "11 крадіжок криптовалюти на суму 54,7 мільйона доларів", додавши, що багато з них "могло бути скоєно ІТ-фахівцями КНДР, випадково найнятими невеликими криптовалютними компаніями".
Спостерігачі заявили, що, за даними держав-членів ООН та приватних компаній, північнокорейські ІТ-фахівці, які працюють за кордоном, приносять "суттєвий дохід країні".
Офіційно відома як Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР), Північна Корея перебуває під санкціями ООН з 2006 року, і ці заходи з роками посилювалися у спробі скоротити фінансування її балістичних ракет та ядерних програм.
Місія Північної Кореї при ООН у Нью-Йорку не одразу відповіла на прохання про коментарі. США ввели санкції проти Tornado Cash у 2022 році через звинувачення у підтримці Північної Кореї. У 2023 році двом її співзасновникам було поставлено звинувачення у сприянні відмиванню грошей на суму понад 1 мільярд доларів, у тому числі для групи кіберзлочинців, пов'язаної з Північною Кореєю.
Адвокати співзасновника Tornado Cash Романа Шторма, який у вересні не визнав себе винним за звинуваченнями США, не одразу відповіли на прохання про коментарі. Так звані платформи "змішувачів" віртуальних валют, такі як Tornado Cash, збирають криптовалюти багатьох користувачів і змішують їх разом, щоб приховати джерело та власників коштів.
Спостерігачів ООН за санкціями було розпущено наприкінці квітня після того, як Росія наклала вето на щорічне продовження їхнього мандата. Деякі спостерігачі представили незакінчену роботу, яку 10 травня було передано комітету Ради з санкцій проти Північної Кореї. Традиційно звіти спостерігачів за санкціями спочатку узгоджуються всіма вісьмома членами. Незавершена робота, подана до комітету, не пройшла через цей процес.
Спостерігачі заявили, що вони розслідували повідомлення New York Times від 6 лютого про те, що Росія розблокувала 9 мільйонів доларів із 30 мільйонів доларів заморожених північнокорейських активів і дозволила Пхеньяну відкрити рахунок у російському банку в Південній Осетії, щоб він міг краще отримати доступ до міжнародних банківських мереж.
Нагадаємо, країна-агресорка Росія попри обмеження Організації об'єднаних націй таємно постачає очищену нафту Північній Кореї. Цей факт може слугувати причиною для введення додаткових санкцій проти РФ.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими