Підтримати проект
Поліція викрила мережу підпільних «центрів реабілітації» алко- і наркозалежних
16 СЕРПНЯ 2017 20:04

Поліція викрила мережу підпільних «центрів реабілітації» алко- і наркозалежних, інформує TrueUA з посиланням на МВС.

«Після проведення серії обшуків правоохоронці звільнили майже 90 людей, яких незаконно утримували організатори «центрів». При цьому родичі потерпілих платили кілька тисяч гривень на місяць за їхнє утримання. Насильно утримуваних людей зловмисники водили на примусові роботи, а за непокору – застосовували фізичне насильство. Вирішується питання про правову кваліфікацію дій зловмисників за двома статтями Кримінального кодексу України», – йдеться у повідомлені.

Зазначається, що у квітні цього року до поліції звернувся чоловік. Він повідомив, що в жовтні 2016 року його викрали невідомі особи. З того часу і до моменту втечі потерпілого утримували в одному з населених пунктів Дніпропетровщини. Увесь цей час зловмисники змушували чоловіка працювати безоплатно на будівництві.

Під час розслідування поліцейські з’ясували, що група осіб на Дніпропетровщині створила так звані «реабілітаційні центри». Вони діяли під виглядом благодійних організацій з допомоги хворим на наркоманію та алкоголізм. Людей там утримували проти їх волі, примушуючи безоплатно працювати.

Поліція встановила і особи зловмисників. Керівниками «центрів» виявилися двоє мешканців Дніпропетровської області віком 27 і 34 років. Вони разом з іншими співучасниками організували так звані «реабілітаційні центри» у Дніпропетровській області.

Туди зверталися родичі осіб алко-, наркозалежних, ВІЛ-інфікованих, хворих туберкульозом, тощо. Особи, які звертались до цих «центрів», просили вилікувати їхніх хворих родичів. Потерпілих викрадали із застосуванням насильства і відвозили до «реабілітаційних центрів». Адреси цих закладів нікому не повідомлялися.

Там потерпілих поміщували під охорону і застосовували насилля, пригнічуючи їх волю. Людей із задовільним станом здоров’я використовували як найману робочу силу для різноманітної фізичної праці, зазвичай – під пильним наглядом охоронців. Гроші за виконану працю отримували керівники центру.

Події, 16.08.2017 20:04