Адміністрація президента США Джо Байдена виступила посередником у звільненні трьох американців, обмінявши їх на невідомих громадян Китаю, які перебувають під вартою у США.
Про це пише Politico з посиланням на високопоставленого представника адміністрації, знайомого із ситуацією.
Звільнення Марка Суїдана, Кая Лі та Джона Люна стало результатом багаторічних інтенсивних переговорів між представниками Білого дому та Держдепартаменту та їх китайськими колегами, заявив високопосадовець адміністрації, який побажав залишитися неназваним, щоб обговорити делікатні дипломатичні переговори до їх оголошення.
Це сталося після звільнення громадянина США Девіда Ліня у вересні в рамках аналогічної угоди щодо обміну на неназваного громадянина Китаю, який перебуває за ґратами в США.
Звільнення Свідана, Лі та Люна знаменує собою дипломатичну перемогу президента Джо Байдена та перемовників в офісі спеціального посланця президента у справах заручників на пізньому етапі його правління.
Це також усуває постійний подразник у відносинах США та Китаю, який був магнітом для критики на Капітолійському пагорбі багато років. Минулого місяця представник Кріс Сміт (RN.J.) та сенатор Джефф Мерклі (D-Ore.) закликали адміністрацію забезпечити, щоб "звільнення Лі та Суїдана залишалося дипломатичним пріоритетом" для адміністрації в листі Байдену.
За останні чотири роки адміністрація під керівництвом Управління спеціального представника президента у справах заручників Держдепартаменту повернула на батьківщину понад 70 американців із таких країн, як Росія, Венесуела та Іран.
Очікується, що троє чоловіків повернуться до США через кілька годин, сказав високопоставлений представник адміністрації. Після прибуття їх, швидше за все, переведуть до армійського медичного центру Брук поза Сан-Антоніо, штат Техас, де є можливості для психологічної оцінки колишніх заручників та підготовки їх до реінтеграції в американське суспільство.
Опублікування є результатом багаторічної роботи, сказав чиновник. "Президент Байден порушив це питання, коли зустрічався з президентом Сі в Перу два тижні тому, а Джейк Салліван порушив це питання, коли був у Пекіні [у вересні], і держсекретар Блінкен також дуже наполегливо наполягав на цьому у вересні на ГА ООН з [міністром закордонних справ Китаю] Ван І", — додав чиновник.
Високопосадовці адміністрації описали схему обміну ув'язненими, в результаті якого був звільнений Лін, як модель для американських і китайських перемовників після повернення Свідана, Лі і Леунга додому.
Нагадаємо, Китай утримався від критики рішення чинного президента Сполучених Штатів Америки щодо дозволу Україні на удари далекобійною зброєю по російській території. Йдеться про застосування ракет ATACMS.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими