Фото: Нацполіція

Понад тисячу українських шкіл уже мають інспекторів з освітньої безпеки: яку роль вони виконують

В понад тисячі українських шкіл уже працюють інспектори Служби освітньої безпеки (СОБ). Вони забезпечують захист вчителів та дітей у навчальному закладі.

Про це повідомила прес-служба Міністерства освіти та науки України.

Так, станом на листопад 2024 року в понад 1000 шкіл працюють інспектори СОБ. Долучення до цієї програми добровільне. У 2024-2025 навчальному році максимальна кількість навчальних закладів, які можуть долучитися, — дві тисячі, у 2025–2026 — три тисячі. Проте приєднатися зможуть лише ті школи, у яких навчається понад 200 учнів в очній або змішаній формі.

Як роль виконують офіцери освітньої безпеки у школах

Так, з початку навчального року інспектори СОБ разом із працівниками ДСНС провели понад 5000 занять для відпрацювання алгоритмів дій у разі повітряних тривог та інших надзвичайних ситуацій. Також вони організували понад 43 тисячі безпекових занять із правил дорожнього руху, кібербезпеки та запобігання булінгу. Окрім цього, інспектори СОБ налагоджують співпрацю з учнями та вчителями, формують культуру безпеки, а також допомагають дітям уникати небезпечної поведінки та пояснюють, чому важливо не приносити до школи заборонені предмети.

У МОН пояснили, що кожен з інспекторів СОБ — це фахівець або фахівчиня з питань безпеки, кваліфікований поліціянт з досвідом і знаннями, якими він чи вона ділиться з учнями. Також у відомстві наголосили, що витрати на оплату праці інспекторів покривають з бюджету Національної поліції України та в жодному випадку не за кошти батьківських внесків.

Нагадаємо, в Україні працюють над створенням безпечного освітнього середовища. Верховна Рада 21 листопада у першому читанні погодила законопроект, який передбачає посилення заходів охорони в школах.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 27.11.2024 21:17