Попереджений в Австралії теракт був інспірований «Ісламською державою»

04 СЕРПНЯ 2017 14:47

Терористи в Австралії не змогли пронести на борт літака бомбу, замасковану під кухонний комбайн, тому вирішили скласти пристрій для розпилення токсичної речовини, повідомила поліція країни. Про це повідомляє TrueUA з посиланням на DW.com.   

Один з лідерів «Ісламської держави» керував громадянами Австралії, які планували вчинити теракт на літаку компанії Etihad Airways.   

Про це у п'ятницю, 4 серпня, повідомила австралійська поліція після того, як Халеду ХАЯТУ і Махмуду ХАЯТУ було висунуто звинувачення у тероризмі.   

Теракт мав відбутися 15 липня, однак його виконавці відмовилися від своєї ідеї перед проходженням перевірки в аеропорті.   

Поліція припускає, що причиною стало те, що вибуховий пристрій було замасковано під кухонний комбайн, який виявився надто важким, щоб його провозити з собою у ручній поклажі.   

Пізніше терористи почали планування іншої атаки - з використанням засобу для розпилення отруйної речовини - сірководню.   

Другій атаці запобігла поліція на ранньому етапі, коли терористи ще не вирішили, де саме вони її здійснять.   

«Вони говорили про скупчення людей у закритих приміщеннях, потенційно громадський транспорт чи щось подібне», - пояснив заступник федерального комісара поліції Австралії Майкл ФЕЛАН.   

Підготовкою обох терактів керував один з лідерів «Ісламської держави» (ІД). Контакти між ним та братами ХАЯТАМИ почалися у квітні цього року, повідомили в поліції.   

Виконавцям з Туреччини надсилали компоненти вибухівки та інструкції. Міністр юстиції Австралії Майкл КІНАН визнав, що ця новина багатьох знервує, адже доводить, що ІД має серйозні наміри проти Австралії.  

Водночас він нагадав, що це вже 13-ий теракт, який з початку року попередили правоохоронці країни.   

Як повідомлялося, в Австралії в неділю, 30 липня, поліція заявила, що попередила спробу теракту на літаку. Під час поліцейських рейдів було затримано чотирьох підозрюваних у різних районах Сіднея.

 

Світ, 04.08.2017 14:47