У світі запаси атлантичної скумбрії, страви з якої є популярними в Україні та світі, наближаються до критичних значень. Причиною цього є надмірний вилов. Науковці вважають, що людство має замінити цей сорт риби у своєму раціоні оселедцем.
Як повідомляє The Guardian, посилаючись на Товариство охорони моря (MCS), організація щорічно випускає довідник по "хорошій рибі", в якому класифікується вибір риби залежно від того, наскільки надмірно вона виловлена.
Морепродукти оцінюються залежно від того, де і як виловлено або вирощено той чи інший вид. MCS рекомендує супермаркетам та ресторанам не продавати рибу з рейтингом нижче трьох. Так, перша та друга категорії (зелений колір) є найкращим вибором, а третя та четверта (жовтий) — вимагають покращень. Продукції з червоним кольором та рейтингом п'ять належать до категорії "риба, яку варто уникати".
У MCS зауважили, що Норвегія, Ісландія, Іспанія, Велика Британія та Фарерські Острови не дотримуються правил контролю за уловом. Так, з 2009 року надлишковий видобуток скумбрії сягав 80%. За останні чотири роки загальний допустимий улов був на 39% вищим за науково обґрунтований рівень. Своєю чергою, захисники природи закликали країни об'єднатися та розробити стратегію, яка призведе до відновлення популяції скумбрії.
За словами благодійної організації, оселедець із Північного моря та східного каналу є більш екологічною альтернативою скумбрії, як і сардини з Корнуолла.
Нагадаємо, раніше науковці встановили, що тварини є одним із найсильніших тригерів людського страху. Так, найбільше люди бояться павуків, а найменше — коней, собак та котів.