Фото: pr-otg.gov.ua

Майбутнім водіям дозволили вчити теорію самостійно без автошколи

За порушення порядку підготовки, перепідготовки й підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів Верховна Рада України впровадила штрафи. За це рішення проголосував 271 народний депутат.

Про це йдеться у проекті Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запровадження адміністративної відповідальності у сфері підготовки та допуску водіїв до керування транспортними засобами (реєстр. №7354).

Верховна Рада встановила покарання за порушення посадовими особами закладів Так у Кодексі України про адміністративні правопорушення, їх філій чи інших відокремлених підрозділів, фізичними особами — підприємцями встановленого порядку підготовки, перепідготовки й підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів.

Це стосується здійснення підготовки, перепідготовки водіїв транспортних засобів особою, яка не має чинного документа спеціаліста з підготовки водіїв транспортних засобів; допуск осіб, які не склали теоретичний іспит, до практичної підготовки водіїв.

Також у цьому переліку проведення практичної підготовки водіїв з використанням транспортних засобів, обладнаних з порушенням вимог Правил дорожнього руху, або особою, яка позбавлена права керування транспортними засобами.

Зазначається, що за такі дії притягатимуть до відповідальності: від п'ятисот до вісімсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8 тисяч 500 до 13 тисяч 600 гривень).

Також встановлюється, що порушення посадовими особами встановленого порядку проведення державної акредитації закладів, що проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, а так само порушення встановленого порядку атестації їх спеціалістів тягнуть за собою накладення штрафу від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8 тисяч 500 до 17 тисяч гривень).

Порушення посадовими особами територіальних сервісних центрів Міністерства внутрішніх справ України встановленого порядку приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами або видачі посвідчення водія тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 тисяч гривень до 34 тисяч гривень).

Якщо два останні види порушень були вчиненні особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, то це тягне за собою накладення штрафу від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 34 тисяч грн до 51 тисяч гривень) з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.

Порядок отримання права на керування ТЗ

У Законі "Про дорожній рух" встановлюється, що особа, яка бажає отримати право на керування транспортними засобами відповідної категорії чи типу, зобов'язана пройти медичний огляд, відповідну підготовку в акредитованому закладі або самостійно опанувати зміст теоретичного модуля типової навчальної програми з урахуванням категорій транспортних засобів та пройти відповідну підготовку з практичного керування в акредитованому закладі або перепідготовку відповідно до типової навчальної програми, успішно скласти теоретичний і практичний іспити. Раніше в законі про самостійну підготовку не йшлося.

Теоретичний іспит складається особою, яка пройшла відповідну підготовку в акредитованому закладі або самостійно опанувала зміст теоретичного модуля типової навчальної програми з урахуванням категорій транспортних засобів. До складання практичного іспиту допускається особа, яка успішно склала теоретичний іспит та пройшла відповідну підготовку з практичного керування в акредитованому закладі.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, в Україні запрацювали перші п'ять автошкіл для людей з інвалідністю. Перша леді Олена Зеленська взяла участь у презентації таких закладів.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 13.07.2023 19:35