Фото: росЗМІ

Повітряні сили зафіксували активність російських Ту-95 й звернулися до громадян

У ніч на четвер, 28 листопада, на російському аеродромі "Оленья" (Мурманська область) було зафіксовано активність чотирьох бортів бомбардувальників Ту-95МС. Вони здійснюють політ у південно-східному напрямку.

Про це повідомляють Повітряні сили Збройних сил України.

"Відмічається активність 4-х бортів Ту-95МС з аеродрому "Оленья" (Мурманська область), що здійснюють політ у південно-східному напрямку. У разі ракетної загрози та пусків крилатих ракет повідомимо додатково", — зазначили військові.

У Повітряних силах закликали громадян не ігнорувати сигнали повітряної тривоги.

Оновлено 05:06. Військові уточнили, що в повітрі зафіксовано сім бортів Ту-95МС.

Окрім загрози ракетного обстрілу, нині існує небезпека, пов'язана із російськими ударними безпілотниками типу "Шахед". Ворожі дрони маневрують між областями. 


Літаки проекту Ту-95 — це радянські та російські стратегічні бомбардувальники, які вважаються найшвидшими літаками з турбогвинтовими двигунами. Ту-95 та його модифікації є єдиними у світі серійними ракетоносіями-бомбардувальниками з такими двигунами. Літак призначений для ударів по стратегічних об'єктах у тилу в будь-яких погодних умовах та будь-який час доби.

Літаки обслуговує екіпаж із семи осіб. Маса спорядженого борту становить 190 тонн, максимальна швидкість — 830 км/год, бойовий радіус дії — 6500 кілометрів, дальність польоту — 13 000 кілометрів.

Стратегічний бомбардувальник Ту-95МС здатний нести до шести крилатих ракет повітряного базування Х-555 або до восьми типу Х-101.

Фактично Росія атакує Україну її ж літаками. Так, наприкінці 1990 років Київ передав країні-агресору вісім бомбардувальників Ту-160 й три бомбардувальники Ту-95МС. Тоді ж було передано і частину бомбардувальників Ту-22, які дістались Росії в її частці при розподілі Чорноморського флоту.


Нагадаємо, у нещодавньому розслідуванні журналісти проекту "Схеми" повідомили, що рашисти використовують українські стратегічні бомбардувальники, які Київ передав Москві в межах угоди між урядами двох країн 1999 року в обмін на погашення заборгованості за спожитий російський газ. Такого висновку медійники дійшли, проаналізувавши серійні номери літаків в угоді тих часів, яку розшукали в архіві, даних з міжнародних авіареєстрів і зробивши порівняння з номерами бомбардувальників, які використовує Росія.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 28.11.2024 04:47