Створення нового командного центру Північноатлантичного альянсу для координації підготовки та надання допомоги Україні відстає від графіка.
Як повідомляє Bloomberg, командування НАТО з підтримки безпеки та підготовки для України мало відкритися у німецькому Вісбадені цієї осені. Там повинні були працювати 700 співробітників.
Втім, центр все ще нарощує кількість співробітників. Наразі у ньому працює кілька сотень людей. Багато посад все ще незаповнені, оскільки країни не поспішають надсилати обіцяний персонал, зауважує видання.
"Створення цього центру було одним із ключових зобов’язань, взятих країнами-членами НАТО на саміті альянсу ще в липні", — додає Bloomberg.
Так, створивши такий центр, у НАТО погодилися взяти на себе більшу роль у координації військової допомоги та навчання для України. Це потрібно, щоб забезпечити більшу передбачуваність допомоги Києву та захистити його від політичних змін у Сполучених Штатах Америки, на тлі побоювань, що новообраний президент Дональд Трамп може скасувати підтримку, яку надає Вашингтон.
"З 2022 року військова допомога Україні координується Контактною групою з оборони України під керівництвом США, яка регулярно збирає понад 50 країн-учасниць на авіабазі Рамштайн у Німеччині. Вашингтон заявив, що контактна група продовжить працювати разом з новим командним центром НАТО", — зазначає видання.
Вже у середині жовтня новий генеральний секретар Альянсу Марк Рютте вирушив до Німеччини, щоб відвідати цей центр. Тоді представник НАТО зауважив, що командування все ще перебуває у процесі формування, а його персонал розміщений як у Вісбадені, так і у логістичних центрах у східній Європі.
Нагадаємо, раніше Зеленський повідомляв, що Україна не розглядає можливості вступу до Північноатлантичного альянсу без тимчасово окупованих Росією територій. Очільник держави наголосив, що Україна ніколи юридично не визнає окуповані території російськими.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими