У Полтавській області 19 осіб віком від 30 до 63 років підозрюють у розкраданні дизельного пального з Локомотивного депо. Загальний обсяг викраденого дизпалива становить близько 35 тонн.
Як повідомили у прес-службі Національної поліції України, більшість з фігурантів є працівниками залізниці.
За даними правоохоронців, під час робочих змін фігуранти зливали дизельне пальне з теплотягів у пластикові каністри на одній зі станцій. Пальне вивозили власними автомобілями, а згодом продавали клієнтам. Так, задля того, щоб приховати нестачу, у службову документацію вносили фіктивні дані — штучно завищували витрати пального на маршрутах, створюючи "паперові" залишки.
"Двох із фігурантів затримали "на гарячому" під час спроби вивезти 260 літрів викраденого пального з території станції", — наголосили у поліції.
Правоохоронці зауважили, що під час спецоперації оперативники провели понад 30 обшуків у приміщеннях депо, автівках фігурантів та за місцями їх проживання. Зокрема, було вилучено: 70 каністр (це — 1500 літрів дизпалива), готівку, понад 20 банківських карток, чорнові записи, журнали, маршрутні листи та інші документи, а також вісім транспортних засобів, якими користувалися учасники схеми.
Затриманим уже повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення майна у великих розмірах в умовах воєнного стану). Суд обрав чоловікам запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у 242 240 гривень. Наразі правоохоронці розв'язують питання щодо повідомлення про підозру іншим учасникам злочинної групи.
За цей злочин фігурантам загрожує позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Нагадаємо, раніше Національне антикорупційне бюро та Спеціальна антикорупційна прокуратура викрили схему розкрадання державних коштів під час закупівлі Міністерством оборони України продуктів для Збройних Сил України. Відтак, у результаті махінацій, протягом серпня-грудня 2022 року дві компанії-постачальниці, контрольовані однією власницею, незаконно отримали надприбутки на суму понад 733 мільйонів гривень.