1 039 день війни
Особовий склад
784 200
Танки
9 651
Артилерія
21 408
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 032
Крилаті ракети
3003
Гелікоптери
329
БПЛА
21 013
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,9
41,7
43,6
43,6
Представник УПЦ МП: Піднята Усиком шабля Івана Мазепи може зняти анафему з українського гетьмана
Фото: Instagram Олександра Усика

Представник УПЦ МП: Піднята Усиком шабля Івана Мазепи може зняти анафему з українського гетьмана

Шабля Івана Мазепи, яку український боксер Олександр Усик підняв на рингу після перемоги над Тайсоном Фʼюрі, може посприяти зняттю анафеми, накладену на гетьмана ще Російською православною церквою.

Про це повідомляє "Суспільне".

Як зазначає видання, постать гетьмана Мазепи вже понад триста років сприймають негативно та називають "зрадником" — під впливом російської історіографії. І хоча Українська Православна Церква не підлегла Росії, проте анафему з Івана Мазепи не скасовують.

BBC Україна зазначає, що співрозмовник з УПЦ МП у розмові визнає, що оскільки Усик близький до настоятеля митрополита Онуфрія, то питання зняття анафеми з українського гетьмана Мазепи після показу його шаблі у Саудівській Аравії має усі шанси актуалізуватися.

Чому на Мазепу наклали анафему

Іван Мазепа був гетьманом української автономії під владою Російської імперії у часи правління російського царя Петра I. Під час Північної війни Московського царства зі Шведською імперією Мазепа довгий час підтримував росіян, але 1708 року став на бік шведів. І після поразки останніх під Полтавою гетьман був вимушений переселитися до Молдовського князівства.

Тоді наказом Петра I було знищено його столицю Батурин, а самого Мазепу відлучили від церкви. Понад два століття в усіх церквах Російської імперії щорічно в першу неділю великого посту проголошували анафему.

Досі Російська православна церква та Українська православна церква Московського патріархату анафему не зняли. Навіть попри прохання керівництва України.

Нагадаємо, в Міністерстві культури та стратегічних комунікацій презентацію шаблі гетьмана Івана Мазепи після перемоги Олександра Усика в бою проти Тайсона Ф'юрі назвали історичною подією для України. До того ж це є важливим кроком культурної дипломатії.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама