Підтримати проект
Прем’єр Іспанії: В Каталонії не відбулося жодного референдуму, натомість йдеться про «інсценування»
02 ЖОВТНЯ 2017 06:19

Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой заявив, що в Каталонії не було жодного референдуму, натомість йдеться про «інсценування». Про це він сказав увечері неділю, 1 жовтня, після завершення голосування на референдумі у Каталонії, проведенню якого перешкоджала поліція. На думку Рахоя, іспанська держава довела, що може реагувати «всіма доступними законними способами на будь-яку провокацію», інформує TrueUA з посиланням DW.

Дії поліції, яка частково жорсткими методами намагалася запобігти голосуванню, Рахой назвав «неприємними, але відповідними», передає AP. Він подякував правоохоронцям за виконання їхніх обов'язків. Водночас відповідальність за дії поліції, яка застосовувала силу, іспанський прем'єр поклав на регіональний уряд Каталонії. «Відповідальними є ті, хто порушив закон… Ми тільки виконали свій обов’язок і діяли згідно з законом», - цитує главу іспанського уряду dpa.

За даними регіонального каталонського уряду, понад 760 людей постраждали під час сутичок із поліцією. Двоє з них перебувають у критичному стані, повідомило каталонське міністерство охорони здоров'я. За інформацією МВС у Мадриді, під час зіткнень дістали поранення 12 поліцейських.

Жителів Каталонії втягнули в незаконне голосування, сказав глава центрального уряду. Він назвав плебісцит про незалежність регіону від Іспанії «стратегією проти законності й демократії» та закликав регіональний уряд Каталонії припинити рухатися шляхом, який «веде в нікуди», передає інформагенція Reuters. Водночас Рахой заявив, що не відкидає жодної можливості для діалогу. Прем’єр-міністр Іспанії зазначив, що має намір скликати зустріч усіх політичних партій і спільно обговорити майбутнє держави. Необхідно якомога швидше відновити гармонійні відносини, сказав він.

Світ, 02.10.2017 06:19