Фото: "Укрінформ"

Президентку Єврокомісії вразили реформи в Україні під час війни

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн наголосила, що Україна домоглася "чудового" прогресу на шляху до членства в Євросоюзі. Європейські посадовці вражені реформами в розпал війни.

Про це Урсула фон дер Ляєн сказала на пресконференції в Києві. За її словами, українці домоглися чудового прогресу.

"Ми наступного тижня це підтвердимо, коли Комісія представить свій звіт про розширення. Ми вражені реформами, які ви здійснюєте в розпал війни. Ми не повинні забувати, що ви ведете війну за власне існування. І водночас ви глибоко реформуєте свою країну. І ви реформуєте систему правосуддя, боретеся з впливом олігархів, боретеся з відмиванням грошей", — сказала президент Єврокомісії.

Зазначається, що у ЄС розробляють план для України, спрямований на модернізацію, реформування та інвестиції. 

"Я знаю, що ви перебуваєте в процесі завершення великих реформ. І якщо це станеться, я в цьому впевнена, що українська амбітна мета переходу на наступний етап процесу вступу буде досягнута. План реформ є ключем для доступу до 50 мільярдів євро. Досягнуто значного прогресу, і ми вже готові протягом наступних кількох тижнів перейти фінішну лінію", — заявила фон дер Ляєн.

За словами президентки Єврокомісії, понад 65% сільськогосподарської продукції з України йде "шляхами солідарності".

"І ми вкладаємо кошти, посилюємо ці лінії, дороги, переходи, залізницю. 12 мільйонів інвестицій було обіцяно торік, але ця сума має бути більшою. Незабаром ми схвалимо 12-й пакет санкцій. Там будуть нові переліки тих, хто відповідає за військову торгівлю та окупацію України, а також тих, хто причетний до викрадення дітей, хто причетний до формування фейкових новин, обхідних імпортних та експортних заборон, і тих, хто порушує цінову стелю на нафту", — сказала вона.

Що має виконати Україна для вступу в ЄС

Єврокомісія раніше уже оголосила план дій, який Україні потрібно виконати для початку переговорів про вступ до ЄС.

Основні вимоги: 

  1. Ухвалення законодавства про процедуру добору суддів Конституційного Суду, яке має містити процес попереднього відбору на основі оцінки доброчесності та професійних навичок.
  2. Завершення перевірки доброчесності кандидатів у члени Вищої ради правосуддя та відбір кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
  3. Посилення боротьби з корупцією, зокрема серед топ-посадовців.
  4. Завершення відбору та призначення нового директора НАБУ та прокурора САП.
  5. Забезпечення відповідності законодавства про боротьбу з відмиванням грошей стандартам Групи з фінансових заходів (FATF).
  6. Ухвалення комплексного стратегічного плану реформування правоохоронного сектору.
  7. 7. Впровадження закону про олігархів.
  8. Приведення законодавства про ЗМІ у відповідність з європейським аудіовізуальним законодавством.
  9. Завершення реформи законодавства для національних меншин. 

Нагадаємо, 31 жовтня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вирушив у відрядження до Німеччини. Там відбудеться зустріч, де міністри країн Європи обговорять майбутнє Європейського Союзу. Наразі Україна очікує від звіту ЄС щодо результатів підготовки.

Раніше повідомлялось, що Європейська комісія 8 листопада опублікує звіт про прогрес кандидатів на вступ до Євросоюзу з рекомендацією щодо початку переговорів щодо вступу України та Молдови до блоку.

Додамо, 1 листопада президент Володимир Зеленський звернувся до народу. Він наголосив, що не залишилося жодної перешкоди для вступу України в Європейський Союз.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 04.11.2023 16:36