У суботу, 28 грудня, глава Кремля Володимир Путін підписав низку законів, які повинні забезпечити посилений контроль всередині держави. У країні-агресорці, серед іншого, посилили відповідальність за заколот.
Про це повідомляє "Медуза".
За даними видання, тепер за збройний заколот та тероризм в Російській Федерації каратиметься від 20 років тюрми до довічного ув'язнення. Особи, засуджені за цей злочин, не матимуть права на умовно-дострокове звільнення. Також іноземцям, які сприяють спробам підірвати безпеку РФ, загрожує до 15 років позбавлення волі.
Окрім вище наведеного, у країні діятиме кримінальна відповідальність за злочини проти військової служби для "добровільних формувань", включно з дезертирством, опором начальству, добровільним здаванням в полон та знищенням військового майна.
Також російське керівництво розширило критерії для зарахування до списку екстремістів, а Росфінмоніторинг отримав доступ до інформації про рахунки людей, які підтримують екстремізм фінансово.
Російський правитель Путін також дав життя новій стратегії боротьби з екстремізмом, яка передбачає "ліквідацію загроз, що виходять із території України".
Закон також містить заходи для "соціокультурної інтеграції" захоплених територій України. Загрозами для стабільності РФ у стратегії відтепер вважатимуться участь у "несанкціонованих протестах, ініціювання кольорових революцій, фальсифікація історії та тероризм".
Диктаторський закон особливу увагу приділяє боротьбі з просуванням ідеї "деколонізації", а також загостренню національного питання. В цих рамках Москва планує активно просувати ідеї "історичної єдності народів РФ".
У відомстві зазначили, що російський диктатор Володимир Путін підписав закони, спрямовані на посилення контролю всередині країни. У ЦПД переконані, що закони, які пропаганда називає заходами для "захисту суверенітету", фактично є спробою убезпечити режим від нових загроз на кшталт "походу Пригожина на Москву".
"Ухвалення й підписання цих законів підтверджує, що Кремль дедалі більше боїться внутрішніх загроз і намагається законодавчо убезпечитися від них. Утім, цей тиск рано чи пізно призведе до дестабілізації внутрішньополітичної ситуації й, зрештою, падіння путінського режиму", — йдеться у заяві ЦПД.
Нагадаємо, як зазначав Інститут вивчення війни, російська влада продовжує створювати правову основу для виключення Талібану та Хаят Тахрір аш-Шам з офіційного списку заборонених терористичних організацій свого уряду.