Путін посилив покарання для росіян за відмову воювати

24 ВЕРЕСНЯ 2022 23:30

Президент РФ Володимир Путін підписав закон, який передбачає тюремний термін до 10 років за дезертирство чи неявку на службу.

Про це у суботу, 24 вересня, повідомили росЗМІ, пише TrueUA.

Відповідно до закону, самовільне залишення частини чи місця служби або неявка на службу без поважних причин, вчинені солдатом, який проходить військову службу на призов або контракт, каратиметься тюремним ув'язненням терміном від 5 до 10 років.

При цьому росіяни, які перебувають у запасі, під час проходження ними військових зборів, нестимуть таку саму кримінальну відповідальність.

Також у новому законі:

  •     Запроваджується кримінальна відповідальність за добровільне здавання у полон терміном від 3 до 10 років.
  •     Запроваджується кримінальна відповідальність за мародерство терміном до 15 років.
  •     Іноземці, які беруть участь у "СВО", зможуть отримати громадянство РФ за спрощеною системою.
  •     Військовослужбовців можуть позбавити волі на 10 років за дезертирство, добровільну здачу в полон та відмову брати участь у бойових діях.
  •     Вводиться кримінальна відповідальність за повторне порушення умов контракту з держоборонзамовлення — від 4 до 8 років колонії, а якщо не виконано завдання або збиток становив щонайменше 5 млн рублів — терміном від 5 до 10 років.
  •     Вводиться кримінальна відповідальність за повторну відмову від укладання контракту з держоборонзамовлення терміном від 4 до 8 років.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін 21 вересня оголосив часткову мобілізацію в Російській Федерації й пригрозив західним країнам застосуванням ядерної зброї. Після цього у країні почалися протести.

Світ, 24.09.2022 23:30