П'ять регіонів Російської Федерації проведуть референдуми в онлайн-форматі за незалежність і вихід з її складу. Представники опозиції окремих регіонів хочуть просити допомоги у НАТО та ЄС щодо від'єднання від РФ.
Таку заяву ініціатори зробили під час п'ятого Форуму вільних народів пост-Росії, який відбувся 31 січня у Брюсселі в будівлі Європарламенту.
Представники п'яти регіонів Росії: Уралу, Кенігсберга (Калінінградська область), Інгрії (Ленінградська область), Сибіру і Кубані оголосили про початок підготовки до референдумів за свою незалежність.
У Форумі взяли участь представники татарського, башкирського, чеченського, бурятського, ойрат-калмицького народів та інших регіонів. Вони заявили, що майбутнє кожного звільненого народу та регіону має вирішуватись самим народом та регіоном на основі принципу самовизначення нації аж до сецесії та інших загальновизнаних норм міжнародного права.
"Досить годувати Москву! Досить дохнути за Кремль! Вихід лише один — голосуй за Незалежність своїх республік! Вибирай щасливе майбутнє для себе та своїх дітей!" — заявили представники.
Опозиціонери ініціювали прямий діалог представників регіонів та лідерів ЄС і НАТО. Зокрема, представники корінних народів прагнуть незалежності та соціально-економічної реконструкції для своїх регіонів, а також загалом деколонізації Росії.
Зокрема, депутат Європарламенту Ганна Фотига від фракції Європейських консерваторів та реформістів також підтримала ініціативу представників регіонів. Вона наголосила, що їхнє майбутнє багато в чому залежатиме від закінчення війни в Україні.
Своєю чергою, лідер Чеченської Республіки Ічкерія Ахмед Закаєв закликав до відродження Гірської республіки, яка в 1918-1919 роках була проголошена на просторі сучасних Чечні, Дагестану, Інгушетії, Осетії, Карачаєво-Балкарії, Кабардино-Черкесії.
Башкир Руслан Габбасов запропонував сформувати Раду національних та регіональних рухів при Євросоюзі, що дозволить координувати зусилля з європейськими партнерами та реалізувати спільні проєкти з російською опозицією.
Юлія Файзрахманова з Татарстану висунула ідею створення національного татарського батальйону, який бився на боці України у війні з Росією.
Вона також зачитала промову голови Всетатарського громадського центру Фаріта Закієва, який не зміг бути присутнім на Форумі. Головна пропозиція Закієва — визнати незалежність Татарстану на підставі результатів референдуму 21 березня 1992 року.
Раніше повідомлялось, що Російська Федерація продаватиме 80% свого експорту нафти до країн, які не ввели санкції проти Москви у зв'язку з її вторгненням в Україну. В ці країни також надходитиме 75% російських нафтопродуктів.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими