У четвер, 25 травня, партнери України зберуться на чергове засідання у форматі "Рамштайн", щоб погодити подальшу допомогу ЗСУ у боротьбі з російськими загарбниками. Зустріч оборонної коаліції цього разу буде присвячена посиленню систем протиповітряної оборони, а також передачі винищувачів F-16.
TrueUA розповідає про усі подробиці та очікування України від переговорів.
Зустріч Контактної групи з оборони України відбудеться 25 травня в онлайн-режимі. Переговори почнуться о 15:00 за київським часом. На початку засідання українська сторона поінформує партнерів про ситуацію на полі бою та озвучить перелік озброєння, який потребують військові. За даними Пентагона, після цього партнери України обговорять наступні питання:
Після зустрічі коаліції очікується підсумкова прес-конференція міністра оборони США Ллойда Остіна та голови Об'єднаного комітету начальників штабів США Марка Міллі. Вона запланована на 19:30.
Спікер Міноборони США Патрік Райдер повідомляв, що на "Рамштайні" буде порушено тему поставок Україні винищувачів F-16. За даними Пентагона, на минулій зустрічі, у квітні, Ллойд Остін одержав кілька запитів від країн, які хотіли отримати від США дозвіл на навчання українців польотам на F-16. Союзники планують обговорити, де саме і коли почнуться навчання українців, а також за якою процедурою наша країна отримає бойові винищувачі.
Міністр оборони України Олексій Резніков має намір обговорити з партнерами тему зміцнення протиповітряної оборони, а також ракети до систем ППО.
"Наземні системи — від ПЗРК до потужних батарей — і ракети до них незмінно у фокусі", — зазначав він.
Щодо поставок Україні винищувачів, то Резніков закликав українців набратися терпіння, оскільки для ухвалення цього важливого рішення потрібен час та ресурси.
Секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов повідомляв, що на "Рамштайні-12" приділять увагу військовій допомозі, яка потрібна Україні для перемоги, включно з літаками, танками та боєприпасами.
Речник Повітряних сил Юрій Ігнат раніше пояснював, що F-16 можуть допомогти закрити небо над Україною і збивати крилаті ракети рашистів. Ці винищувачі є легкими, мають бойовий радіус 550 км (озброєні шестиствольною авіаційною гарматою, яка може нести до шести керованих ракет ближнього бою) й можуть набирати швидкість до 2410 км/год.
У інтерв’ю ЗМІ Ігнат зазначав, що F-16 — найпоширеніший у світі літак свого класу, саме з тих, що відповідають нашим потребам. За його словами, літаки типу "МіГ" і "Су" не можуть ефективно збивати крилаті ракети й "шахеди", а з F-16 з потужним радаром та сучасними ракетами дозволить збивати ці цілі дійсно ефективно.
Водночас він пояснював, що головна складність передачі F-16 Україні полягає у тому, що країни, які мають на озброєнні ці винищувачі, потрібно отримати дозвіл на передачу саме від США.
"І тут не треба зайвої "зради". Питання непросте, потребує чимало часу, цілий ряд погоджень, але певні зрушення вже є. Наші партнери послідовні. Гадаю, що Україна буде з потужними крилами, які допоможуть нам зберегти якомога більше життів та деокупувати наші землі", — зауважував він.
Шість країн об’єднали зусилля для роботи над забезпеченням України бойовими повітряними силами. Зокрема, це Велика Британія, США, Бельгія, Нідерланди, Данія та Португалія. Джо Байден підтримав тренування українських військових на F-16. Своєю чергою Міноборони повідомило, що українське небо може бути захищене винищувачами F-16 вже цієї осені.
У США запевняють, що передача Україні винищувачів F-16 може тривати кілька місяців. Крім того, необхідно опрацювати низку деталей, перш ніж військові Збройних сил України зможуть використати західні літаки у великій кількості. Нідерланди можуть стати першою країною, яка передасть Україні винищувачі F-16.
Водночас неназвані чиновники у французькому президентському палаці заявили, що західні винищувачі не є гарантією успіху у війні з Російською Федерацією. Україні необхідно отримувати увесь спектр зброї.
Нагадаємо, 24 травня президент Володимир Зеленський повідомив, що в Україні почалася робота над всеохопною концепцією розвитку авіації з урахуванням переходу на нові типи літаків.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими