Незаконно збудований Росією міст через Керченську протоку. Фото: Вікіпедія

Рашисти заявили про "потрійну" атаку дронів на Кримський міст

Російське міністерство оборони повідомило про атаку дронів у ніч на 2 вересня на незаконно збудований міст через Керченську протоку. Відомство вважає, що нібито українські морські безпілотники тричі намагалися атакувати споруду, але буцімто були знищені в акваторії Чорного моря.

Про це йдеться у повідомленні російського оборонного відомства, а також низки Telegram-каналів окупантів про ситуацію з дорожнім рухом на Кримському мосту.

"1 вересня близько 23:15 мск київським режимом було здійснено спробу завдання терористичного удару по Кримському мосту напівзаглибним безекіпажним катером. Український морський безпілотник був своєчасно виявлений і знищений в акваторії Чорного моря", — повідомили рашисти о 00:46.

Також стало відомо, що рух автотранспорту Кримським мостом із 00:00 тимчасово перекрито.

"Тих, хто перебуває на мосту і в зоні огляду, просимо зберігати спокій і слідувати вказівкам співробітників транспортної безпеки", − поінформували окупанти.

Через деякий час, о 02:22, на Telegram-каналі ворожого відомства з'явилося повідомлення про другу атаку "українськими дронами по Кримському мосту напівзанурювальним безекіпажним катером". Рашисти знову заявили, що "БпЛА було знищено в акваторії Чорного моря".

Про "третю" атаку дронів ворог заявив о 02:32. Вона нібито відбулася 02:20.

"В акваторії Чорного моря знищено третій український напівзанурювальний безекіпажний катер, спрямований київським режимом для терористичної атаки Кримського мосту", — зазначило міноборони країни-агресорки.

Також окупанти заявили, що нібито перехопили український дрон над територією Бєлгородської області близько 23:00 1 вересня.


Довідка: Керченський міст — незаконно збудований транспортний перехід через Керченську протоку, що складається з двох розташованих поруч мостів — залізничного й автомобільного, які сполучають Керченський і Таманський півострови через острів Тузлу й Тузлинську косу. Є найдовшим з коли-небудь побудованих Росією мостів.

Міст поєднує тимчасово окупований український півострів Крим з Росією. Автодорожній міст є частиною дороги А-290 (Керч — Новоросійськ). Автомобільну частину відкрито 15 травня 2018 року, залізничний — 25 грудня 2019 року для пасажирського транспорту і 30 червня 2020 року для вантажного.


Атаки на Кримський міст

8 жовтня 2022 року на залізничній гілці Керченського мосту спалахнула пожежа. Окупанти спершу говорили, що там зайнялася цистерна з паливом на товарному поїзді, пізніше заявили про підрив начиненої вибухівкою вантажівки на дорозі, а загалом запевнили, що "все під контролем". Ремонт мосту тривав понад рік.

У ніч проти 17 липня на Кримському мосту вдруге від початку повномасштабного вторгнення Росії пролунали вибухи, після чого весь рух по ньому було зупинено. Росіяни визнали, що не зможуть відновити його до кінця 2023 року.

У одному з інтерв'ю очільник Служби безпеки України Василь Малюк розповів подробиці успішних спецоперацій з підриву Кримського мосту. За його словами, під час першої спецоперації було використано вантажівку з 21 тонною вибухівки. Її загорнули у плівку такої товщини, щоб сканери у пунктах пропуску не помітили. Малюк зазначив, що рулони плівки офіційно перевозила російська вантажівка. СБУ вдалося "обійти" спеціальні глушилки на Кримському мосту, які збивають GPS-координати.

В організації другої атаки на Кримський міст в липні 2023 року, за даними Малюка, велику роль відіграв офіцер з позивним "Хантер". Він доклав багато зусиль для створення морських дронів. З їхньою допомогою і підірвали Кримський міст. Кількість вибухівки на дронах довели до 850 кілограмів гексогену.

Нагадаємо, журналісти підрахували, що з початку 2023 року безпілотники понад 190 разів атакували територію Росії та тимчасово окупованого Криму — удари в ніч на 30 серпня по шести регіонах РФ стали наймасштабнішими у 2023 році.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 02.09.2023 03:13