У понеділок, 30 грудня, в мережі з’явилася фейкова фотографія телеекрана, на якому зображений текст-попередження про удар "Орєшніком" по Україні. Таким чином пропагандисти намагалися переконати, що на український телемарафон здійснена хакерська атака.
Однак Центр протидії дезінформації спростував цей фейк. Там зазначили, що інформація про масовий злам українських телеканалів і трансляцію повідомлення про нібито загрозу удару "Орєшніком" є вкидом.
"Як повідомили в 1+1 media, всі українські телеканали працюють у звичному режимі. Скарг від провайдерів чи збою в роботі — не зафіксовано", — йдеться в повідомленні ЦПД.
Аналітики Центру наголосили, що погрози щодо "Орєшніка" є типовою тактикою шантажу Російської Федерації, яка спрямована на залякування українського суспільства.
В 1+1 media теж заперечили правдивість інформації, яку поширюють пропагандисти, особливо на російських ресурсах-помийках.
"Звертаємо вашу увагу, що наразі інформація про злам ефірного мовлення не підтверджена — телеканали функціонують належним чином. Жодних скарг від провайдерів чи глядачів не отримано", — зазначили телевізійники.
Вони припустили, що ворог поширив неправдиву інформацію інтернетом з метою дестабілізувати та залякати українців.
"Тож вкотре нагадуємо: читайте верифіковані медіа, не поширюйте сумнівну інформацію, адже ворог тільки цього й чекає", — підсумували в 1+1 media.
Нагадаємо, сьогодні також стало відомо, що Росія поширює фейкову інформацію про начебто підготовку українських військових до цілеспрямованих вбивств жителів Покровська Донецької області. Так ворог хоче створити собі "інформаційне алібі" задля виправдання своїх злочинів проти мирного населення.