Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена готова піти на певні поступки республіканцям з приводу міграційної політики за умови, що Конгрес схвалить додаткове фінансування військової допомоги Україні та Ізраїлю.
Про це інформує Reuters з посиланням на обізнані джерела.
Відомо, що законопроект, який передбачав фінансування допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на суму близько 106 мільярдів доларів, 6 грудня не був схвалений Сенатом США через вимоги республіканців щодо більш жорсткої міграційної політики. За даними Reuters, республіканці вимагають скорочення кількості мігрантів, які намагаються нелегально перетнути кордон США. Байден заявив, що він готовий піти на значні поступки у питанні безпеки кордонів.
Інсайдер вказав агенції, що Білий дім готовий підвищити стандарти первинної перевірки кандидатів на отримання притулку. Крім цього, адміністрація Байдена розглядає певну форму положення про "безпечну третю країну" — можливість відмовляти у притулку мігрантам, які проїжджають через іншу країну на шляху до США.
Також, за даними джерела, ще одним можливим пунктом домовленостей може стати розширення процесу прискореної депортації, відомого як "прискорене випровадження". За словами співрозмовника Reuters, ця процедура буде застосовуватися по всій країні, а не тільки на кордоні, як зараз.
Двопартійна група сенаторів, які намагаються досягти угоди, також обговорює обмеження кількості прохань про надання притулку. Водночас позиція адміністрації Байдена щодо такого обмеження залишається неясною.
Речник Білого дому Анджело Фернандес Ернандес заявив, що Байден чітко дав зрозуміти, що ситуація на кордоні є проблемною і що Конгрес має вжити заходів для її виправлення.
"Президент сказав, що він відкритий до компромісу", — сказав Анджело Фернандес Ернандес.
Reuters вказує, що залишається менш як тиждень, щоб ухвалити необхідні закони, адже Палата представників, яку очолюють республіканці, має завершити роботу на рік до 14 грудня, що залишає стислі терміни для ухвалення законів. Сенат, очолюваний демократами, має схожі часові рамки.
Відомо, що перед голосуванням Байден закликав Конгрес терміново ухвалити пакет допомоги Україні, аби США не довелося відправляти американські війська воювати з російськими.
Нагадаємо, днями радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що Сполучені Штати не зможуть передавати Україні зброю, якщо Конгрес не підтримає законопроект про надання країні фінансової допомоги.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими