Російська Федерація зіткнулася з дефіцитом пального, що має вирішальне значення для збору врожаю. Водночас Росія є одним з найбільших світових виробників нафти.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела на ринку. Зазначається, що найбільші проблеми у РФ виникли у південних регіонах, і ситуація може погіршитися в найближчі місяці.
Трейдери повідомляють, що ринок палива постраждав від поєднання різних факторів, включаючи технічне обслуговування на нафтопереробних заводах, вузькі місця в інфраструктурі на залізницях і слабкий рубль, який стимулює експорт пального.
Reuters наголошує, що Кремль протягом останніх місяців намагається подолати дефіцит дизпалива і бензину, розглядаючи обмеження експорту як останню спробу запобігти серйозній паливній кризі. Ситуація, що склалась є чутливою для російської влади напередодні президентських виборів у березні.
Рішення уряду скоротити субсидії для нафтопереробних заводів, ймовірно, погіршить доступність палива. Регіональні нафтобази в південних регіонах Росії були змушені скоротити або навіть призупинити продаж палива, в той час, як роздрібні заправні станції були змушені обмежити обсяги продажу палива клієнтам.
Своєю чергою віце-прем'єр-міністр Росії Олександр Новак заявив у середу, що дефіциту палива немає. Але він також сказав, що уряд працює над заходами щодо забезпечення стабільного постачання палива на внутрішній ринок, включаючи підвищення рівня обов'язкових продажів на біржах і обмеження кількості експортерів.
Падіння російського рубля відбувається на тлі значного відтоку валюти та погіршення умов зовнішньої торгівлі, оскільки санкції у зв'язку з війною проти України позначаються на економіці. За даними Bloomberg, рубль ослаб на 23% стосовно долара у поточному році. Це поставило його в трійку найгірших показників ринків, що розвиваються, з турецькою лірою та аргентинським песо. Такий рівень востаннє спостерігався протягом першого місяця після того, як розпочалася війна Росії проти України.
Нагадаємо, у Національному банку України розраховують, що цього року вдасться уникнути фінансування видатків держбюджету шляхом емісії гривні.
Раніше повідомлялось, що рівень бідності в Україні торік зріс з 5,5% до 24,2%. Внаслідок повномасштабного вторгнення РФ понад сім мільйонів українців опинилися за межею бідності.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими