Рівень моря в південно-західній частині Тихого океану підвищується набагато швидше, ніж у середньому у світі. Це може загрожувати затопленню низинних територій, зокрема країні Тувалу та Соломоновим островам.
Про це повідомила Всесвітня метеорологічна організація (ВМО), яка є агентством Організації Об'єднаних Націй.
У звіті ВМО про стан клімату в південно-західній частині Тихого океану за 2022 рік зазначається, що в цій частині рівень води підвищується приблизно на чотири міліметри на рік, що перевищує середній показник по океану.
За словами генерального секретаря агенції Петтері Таалас, на прилеглі регіони також матиме значний вплив Ель-Ніньйо — підвищення температури поверхні води.
"Це матиме великий вплив на південно-західну частину Тихого океану, оскільки це часто пов’язано з вищими температурами, руйнівними погодними умовами та більшою кількістю морських хвиль спеки", — зазначив він.
Зокрема, протягом останніх шести місяців від підвищення рівня води потерпають території на північно-східному узбережжі Австралії та південних Папуа-Нової Гвінеї.
До того ж в організації зазначають, що у 2022 році в прилеглих регіонах зафіксували 35 стихійних лих, зокрема повені та шторми, які забрали життя понад 700 людей. Загалом постраждало понад вісім мільйонів людей.
Нагадаємо, вчені встановили, що липень 2023 року став найспекотнішим місяцем за всю історію спостережень. Він може бути найтеплішим, який Земля пережила приблизно за 120 тисяч років.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими