Російські хакери атакували енергомережі Ірландії — The Times

15 ЛИПНЯ 2017 22:52

Системи енергопостачання Ірландії зазнали хакерської атаки, за якою, ймовірно, стоять люди, пов'язані з урядом Російської Федерації, пише TrueUA з посиланням на The Times.

Згідно з повідомленням, кібератака на Раду з питань постачання електроенергії Ірландії (ESB) сталася в червні. Хакери посилали інженерам, які мають доступ до систем контролю енергосистем, повідомлення, в яких містилися шкідливі програми. Метою зловмисників, за твердженнями джерела, було відключення частини енергосистеми Північної Ірландії. Кібератака не привела до збоїв в роботі енергосистеми, але зловмисники могли викрасти конфіденційну інформацію, включаючи паролі. Експерти в області безпеки вважають, що Ірландія стала випробувальним полігоном для воєн в кіберпросторі, які ведуть команди ГРУ РФ, і потенційно однією з кількох країн ЄС, які РФ прагне дестабілізувати.

Нагадаємо, Міністерство внутрішньої безпеки США і ФБР в червні попередило енергетичні компанії, що невстановлені хакери націлюються на об’єкти ядерної, енергетичної та критичної інфраструктури. 24 лютого стало відомо, що Кремль використовує елітну групу хакерів, підконтрольних ГРУ Генштабу РФ. Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що за низкою гучних кібератак, швидше за все, стоїть російська хакерська група APT28, також відома як Cozy Bear, Fancy Bear, Pawn Шторм або Sofacy. Деякі фахівці з кібербезпеки стверджували, що угруповання Strontium працює на російську військову розвідку і несе відповідальність за злам електронних листів Демократичної партії США, зокрема виборчого штабу кандидата в президенти США Хілларі Клінтон. Як відомо, ГРУ має зв’язки з приватними компаніями, що працюють у галузі кібербезпеки.

Світ, 15.07.2017 22:52