1 135 день війни
Особовий склад
919 570
Танки
10 521
Артилерія
25 625
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 597
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Російський банк, який близький до режиму Путіна, можуть приєднати до SWIFT: яка причина
Фото: proagro.com.ua

Російський банк, який близький до режиму Путіна, можуть приєднати до SWIFT: яка причина

13:33 - 03.07.2023

Росія називає відновлення доступу "Россельхозбанку" до міжнародної міжбанківської системи SWIFT умовою продовження зернової угоди. У Євросоюзі розглядають таку можливість.

Про це пише Financial Times. 

У ЄС відзначають, що погрози Росії розірвати угоду після 17 липня цього разу виявилися більш серйозними, ніж під час попередніх переговорів. Пом’якшення санкцій щодо конкретних російських компаній або надання РФ дозволу на експорт певних товарів територією ЄС може продовжити дію зернової угоди. Саме вилучення "Россельхозбанку" з-під санкцій, яке обговорювалося лідерами ЄС на саміті в Брюсселі минулого тижня, розглядають як потенційний спосіб переконати Москву продовжити зернову угоду.

Журналісти наголошують, що офіційні особи оцінюють законність та можливість реалізації плану, відповідно до якого "Россельхозбанк", який належить Кремлю, виділити дочірню компанію, що матиме змогу відновити зв’язок зі SWIFT

Прихильники ідеї піти на поступки і виконати вимогу РФ щодо доступу до SWIFT називають її "найменш поганим варіантом" розв’язання проблеми.

У матеріалі зазначають, що "Россельхозбанк" повністю належить російській владі, колишній виконавчий директор банку Дмитро Патрушев є нинішнім міністром сільського господарства, а його батько Микола Патрушев — секретар Ради безпеки РФ.

Зернова угода: що відомо

Через тероризм росіян у Чорному морі було заблоковано продаж українського зерна. Внаслідок цього низка країн опинилися на межі голоду, а вартість продовольства у світі значно зросла. У зв'язку з цим у липні 2022 року за посередництва Туреччини Росія та Україна уклали угоди з ООН  про відновлення експорту української агропродукції Чорним морем через порти  "Чорноморськ", "Одеса" та "Південний". Представники Росії, Туреччини та ООН перевіряють кораблі, що прямують до та з українських портів, у рамках цієї угоди.

Відомо, що у липні 2023 року країна-агресорка Росія може вийти із "зернової угоди", яка була укладена між Росією та ООН і окремо між Україною та ООН за посередництва Туреччини.

Нагадаємо, у Центрі стратегічних комунікацій вважають, що Росія зловживає своїми повноваженнями в межах зернової ініціативи для навмисного гальмування трафіку суден, підтримуючи режим напівблокади. Москва висуває неприйнятні умови (скасування важливих санкцій) для пролонгації зернової ініціативи.
Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама