Немає жодних доказів тому, що Росія відновила достатню бойову міць для нового наступу на Україну. Очільник Кремля Володимир Путін переоцінив можливості російських збройних сил.
Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
За даними аналітиків, РФ не має сил, щоб завдати поразки українським військам на сході України та захопити понад 11 300 квадратних кілометрів неокупованої Донецької області до березня, як наказав Путін.
Масштабний наступ Російської Федерації завершиться до квітня 2023 року, ймовірно, під час квітневого сезону весняних дощів (якщо не раніше), перш ніж буде досягнуто суттєвого оперативного впливу, вважає ISW.
"Кульмінація російських сил може потім створити сприятливі умови для українських сил, щоб використовувати їх у контрнаступі наприкінці весни або влітку 2023 року після включення західних танкових постачань", — йдеться у звіті.
Також аналітики не вбачають ознак того, що зусилля щодо прихованої мобілізації в останні місяці призвели до залучення додаткових 200 тисяч людей, хоча це можливо.
"Мобілізація 300 тисяч російських громадян викликала далекосяжні внутрішні соціальні розгалуження та проблеми із забезпеченням, а подальша прихована мобілізація ще 200 тисяч особового складу, ймовірно, викличе помітні проблеми", — зазначають експерти.
Ключові висновки аналітиків ISW
- Представник української розвідки заявив, що президент Росії Володимир Путін наказав російським військовим захопити Донецьку та Луганську області до березня 2023 року, підтримавши оцінку найімовірнішого плану дій ISW для російського наступу на сході України.
- Російська влада заблокувала мобільний інтернет в окупованій Луганській області, ймовірно, для посилення оперативної безпеки та приховування нової дислокації російських військ у Луганській області.
- Міністр оборони України Олексій Резніков підтримав оцінку ISW та припустив, що російські сили мобілізували значно більше особового складу для неминучого наступу.
- Російські офіційні особи продовжують спроби представити війну в Україні як екзистенційну загрозу російській аудиторії, щоб створити інформаційні умови для затяжної війни та підтримати внутрішню підтримку продовження військових операцій. Однак, ці зусилля з боку російських офіційних осіб не призводять до бажаного ефекту мотивації росіян до участі у війні.
- Російські та українські джерела припустили, що російські сили можуть готувати наступальні дії у районі Сватового.
- 2 лютого російські війська посилили наземні атаки у районі Кремінної.
- Російські війська продовжували наземні атаки на північний схід та південний захід від Бахмута.
- Російські офіційні особи, мабуть, намагаються підготувати дисциплінарний апарат російської армії для нових мобілізованих кадрів.
- Російські сили та окупаційна влада продовжують зусилля щодо виявлення та арешту кримських татар за звинуваченнями в їх зв'язках із забороненими в Росії екстремістськими рухами.
- Суб'єкти Російської Федерації та окупаційна влада продовжували оголошувати про спонсорські програми для підтримки інфраструктурних проєктів на окупованих територіях.
Нагадаємо, очільник Сполучених Штатів Америки Джо Байден у середині січня відправив голову Центрального розвідувального управління Вільяма Бернса до Києва та Москви з метою оцінки їхньої готовності до переговорів. Бернс нібито їхав з пропозицією: Україна відмовляється від частини територій, а Росія — припиняє війну.