1 186 день війни
Особовий склад
979 830
Танки
10 852
Артилерія
28 201
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 169
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
336
БпЛА
37 177
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Росія проти залучення Ватикану до переговорів з Україною, — Bloomberg
На фото: Площа святого Петра у Ватикані. Джерело: "Вікіпедія"

Росія проти залучення Ватикану до переговорів з Україною, — Bloomberg

Лідери Сполучених Штатів Америки та Європи сподіваються, що Ватикан відіграє свою роль у мирних переговорах між Росією та Україною. Американський лідер Дональд Трамп заявляв, що Папа Лев XIV висловив зацікавленість у цій ідеї.

Як повідомляє видання Bloomberg, Кремль, на відміну від нового Папи Римського, не підтримує таку ініціативу.

Російські чиновники не планують, аби російський диктатор Володимир Путін їздив до Ватикану чи взагалі будь-куди для переговорів. Натомість росіяни зосереджені на технічних переговорах, які відбулися минулого тижня у Стамбулі. За даними джерел видання, Кремль очікує, що ці переговори відновляться у Стамбулі.

Своєю чергою, речник російського диктатора Дмитро Пєсков заявив журналістам 22 травня, що наразі "немає жодних домовленостей щодо проведення наступного раунду переговорів у Ватикані. 

"Втім, європейські чиновники кажуть, що тривають обговорення ролі Ватикану як потенційного господаря або посередника переговорів. Перемовини можуть відбутися вже наступного тижня, хоча це залежить від готовності Росії взяти в них участь", — зазначає Bloomberg. 

Офіційні особи США підтримують зв'язок з Києвом, аби забезпечити проведення переговорів. Вони також сигналізують Москві, що воліли б уникнути участі в зустрічі таких прихильників жорсткої лінії, як помічник президента РФ Володимир Мединський, який очолював делегацію Москви в Стамбулі.

"Імпульс до взаємодії з Папою прискорився після того, як телефонна розмова між Трампом і Путіним 19 травня не змогла домогтися зобов'язання Росії щодо перемир'я", — додає видання.

За словами політичного консультанта Сергія Маркова, який має тісні зв’язки з Кремлем, Путін не поїде до Італії, яка є країною-членом НАТО, через міркування безпеки, а Кремль не вважає Ватикан нейтральною стороною у війні. 

Варто додати, що цю ситуацію ще більше ускладнюють відносини між Римсько-католицькою церквою та російською православною церквою на чолі з патріархом Кирилом, який є активним прихильником Путіна та війни в Україні. Зустріч Кіріла та Папи Франциска на Кубі у 2016 році стала першою зустріччю між лідерами цих двох церков з часів Великого розколу 1054 року.

"Російська церква виступає проти участі Ватикану в мирних переговорах. За словами джерел видання, РПЦ вважає Ватикан історичним суперником в Україні, який також не розкритикував закриття владою церков, вірних Москві", — наголошує Bloomberg. 

Окрім цього, Італія є підписантом Міжнародного кримінального суду, який видав ордер на арешт Путіна у березні 2023 року за воєнні злочини в Україні. Тому країна була б зобов'язана заарештувати російського президента, якби він приїхав до Риму.

Своєю чергою, Святий Престол повідомив про готовність Папи Римського до дипломатичних дій для припинення війни в Україні. Лев зустрівся з віцепрезидентом Сполучених Штатів Джей Ді Венсом 19 травня. Прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні під час розмови з Папою 20 травня "отримала від Святого Отця  підтвердження готовності вітати наступний раунд переговорів між сторонами у Ватикані".

"Доступність, яку надали Ватикан і Папа Римський, є цінною. Очевидно, що на столі є різні варіанти для першої частини переговорів на технічному рівні", — заявила Мелоні медійникам після зустрічі з прем’єр-міністром Данії Метте Фредеріксен.

Bloomberg додає, що раніше Святий Престол допомагав у вирішенні конфліктів у світі, зокрема у прискоренні нормалізації відносин між США та Кубою у 2014 році та у вирішенні територіального спору між Чилі та Аргентиною у 1978 році, який дав дві країни на межу війни. Він також брав активну участь у спробах досягти миру між Ізраїлем та палестинцями.

Нагадаємо, раніше канцлер Німеччини Фрідріх Мерц повідомляв, що перемовини стосовно припинення вогню між Україною та Росії можуть тривати впродовж тижнів чи місяців. Швидкого розв’язання питання наразі немає.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама