У понеділок, 21 липня, розпочалась зустріч союзників України у форматі "Рамштайн". У ній беруть участь представники 52 держав.
Сполучені Штати представляє посол при Північноатлантичному альянсі Метью Вітакер.
Нещодавно міністр оборони України Денис Шмигаль під час спілкування з журналістами заявив, що майбутній "Рамштайн" буде більш технічно-координаційним.
Контактна група з оборонної підтримки України була створена у квітні 2022 року, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Перша зустріч відбулася на авіабазі "Рамштайн" у Німеччині, звідки й пішла неформальна назва. До групи входять понад 50 країн, зокрема всі члени НАТО, ЄС, а також держави-партнери, як-от Японія, Південна Корея, Австралія, Ізраїль тощо.
Завдяки "Рамштайну" Україна отримала більшість своєї сучасної західної зброї, зокрема: HIMARS, M777, Leopard 2, Challenger 2, Bradley, Stryker, Patriot, IRIS-T та інші.
Нагадаємо, що попереднє, 28 засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн", відбулося 4 червня. Воно принесло безпрецедентну військову підтримку з боку наших союзників, адже за підсумками зустрічі партнери оголосили про нові пакети допомоги та важливі кроки підтримки.
Варто зауважити, що, на останньому "Рамштайні", вперше після того, як США створили міжнародну групу для координації військової допомоги Україні три роки тому, очільник американського Пентагону не був присутній на зустрічі понад 50 інших очільників оборонних відомств.
Також повідомлялось, що міністр оборони Великої Британії Джон Гілі на засіданні Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн" має намір закликати її учасників до "50-денної кампанії" з інтенсивного нарощування військової допомоги Києву.