Співробітники Державного бюро розслідування завершили спеціальне досудове розслідування щодо колишнього командира роти спецпідрозділу міліції "Беркут" в місті Севастополі та трьох його підлеглих.
Як повідомляє прес-служба правоохоронного органу, обвинувальний акт направлено до суду.
За даними слідства, у лютому 2014 року, за вказівкою найвищого керівництва держави, до Києва були стягнуті підрозділи МВС з усієї країни, включно з севастопольським "Беркутом". Їхнім завданням було придушення мирних протестів, спрямованих на підтримку євроінтеграції України.
"17 лютого 2014 року співробітникам "Беркута" було видано гладкоствольну вогнепальну зброю — рушниці ФОРТ-500 та заборонені патрони зі свинцевою картеччю", — наголосили у ДБР.
Правоохоронці додали, що 18 лютого 2014 року під час мирної ходи до Верховної Ради України ці набої були застосовані проти учасників протесту на вулиці Інститутській у Києві. Через це загинули троє осіб, вісім осіб отримали тяжкі тілесні ушкодження, 31 — середньої тяжкості, 66 — легкі тілесні ушкодження.
"Після перемоги Революції Гідності та втечі експрезидента Януковича обвинувачені також втекли зі зброєю до тимчасово окупованого Севастополя. Там вони перейшли на бік ворога та активно сприяли окупації Криму", — зазначили у Бюро.
Зокрема фігуранти забезпечували роботу блокпостів на автошляхах із материкової частини України. Вони протиправно затримували журналістів, військовослужбовців, волонтерів та інших громадян, передавали затриманих представникам окупаційних сил, особисто брали участь у катуваннях і жорстокому поводженні з ними, додали у ДБР.
"За свої дії обвинувачені отримали посади в окупаційних адміністраціях та громадянство держави-агресора", — наголосили правоохоронці.
Фігуранти обвинувачуються у перевищенні службових повноважень із застосуванням насильства, умисних вбивствах і замахах на вбивство, спричиненні тяжких тілесних ушкоджень, участі у терористичному акті, державній зраді, сприянні окупації Криму, жорстокому поводженні з військовополоненими та цивільними, інших порушеннях законів і звичаїв війни (ст. 340; ч. 2 ст. 365; п.п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115; ч. 2 ст. 15, п.п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115; ч. 2 ст. 121; ч. 3 ст. 258; ч. 1 ст. 111; ч. 2 ст. 262; ч. 3 ст. 110; ч. 1 ст. 438 КК України.
Втім, у зв’язку з тим, що підозрювані переховуються на тимчасово окупованій території, досудове розслідування проводилося заочно. За вчинені злочини обвинуваченим загрожує довічне позбавлення волі.
Нагадаємо, раніше працівники ДБР викрили злочинну організацію, яка заволодівала бюджетними коштами, виділеними на закупівлю харчових продуктів для військових.
Також Служба безпеки України та Нацполіція викрили посадовців Одеської міської ради, які розкрали майже 50% бюджетних коштів, виділених на поховання українських воїнів. Загальна сума перевищує два мільйони гривень.