Підтримати проект
Розвідка спростувала вкиди щодо атаки РФ та Білорусі з півночі наприкінці листопада
26 ЛИСТОПАДА 2022 07:30

Головне управління розвідки Міністерства оборони спростувало інформацію про нібито плани ворога атакувати Україну ударним угрупованням РФ та Республіки Білорусь з боку північних кордонів України наприкінці листопада.

Про це інформує TrueUA із посиланням на повідомлення ГУР МО.

"В українському інформаційному просторі в останні дні поширюється інформація про нібито плани ворога атакувати Україну ударним угрупованням РФ та Республіки Білорусь з боку північних кордонів України наприкінці листопада. Дана інформація підсилюється анонімними "вкидами" про масовану ракетно-авіаційну атаку, яка передуватиме такому вторгненню", – йдеться у повідомленні.

У розвідці наголосили, що подібна інформація не відповідає дійсності. Мета такої інформаційної спецоперації, кажуть розвідники, спровокувати Україну перекинути значну частину війська до кордону з Білоруссю, аби послабити наступальний потенціал Збройних сил на сході та півдні України, а заразом показати білорусам нібито наміри нашої держави атакувати територію Білорусі, тим самим провокуючи білорусів вступити у війну.

Крім того, як заявили в ГУР, такі повідомлення мають на меті посіяти паніку серед українського суспільства і є частиною ворожих інформаційно-психологічних спецоперацій. На це вказує і той факт, що спершу в подібних повідомленнях вказувалася дата можливого "вторгнення" 25-28 листопада, а за кілька годин дата "вторгнення" змістилася на 28-29 листопада.

"Закликаємо громадян не піддаватися на ворожі провокації та довіряти лише офіційним джерелам інформації. Наголошуємо, що Сили оборони України забезпечують надійний захист наших північних кордонів та готові в будь-який момент відбити атаку ворога. Крім того, повідомляємо, що за даними розвідки наразі на території Білорусі відсутнє ударне угруповання, яке може виконати подібні задачі", – мовиться у повідомленні розвідки.

Нагадаємо, напередодні у розвідці спрогнозували, коли РФ може здійснити нову масовану атаку по Україні.

Війна, 26.11.2022 07:30