Сенат США схвалив оборонний бюджет з 300 мільйонами підтримки для України

16 ГРУДНЯ 2021 08:59

Верхня палата Конгресу США (Сенат) у середу, 15 грудня, схвалила проєкт оборонного бюджету країни на 2022 фінансовий рік, що розпочався 1 жовтня. Документ передбачає 770 мільярдів доларів на військові потреби США. Це на п'ять відсотків більше, ніж минулого фінансового року, і на 25 мільярдів доларів більше, ніж пропонував президент США Джо Байден. Про це повідомляється на сайті DW, інформує TrueUA.

Документ підтримали 89 сенаторів, 10 проголосували проти. Раніше його ухвалила Палата представників (нижня палата Конгресу) США. Тепер документ направлять на підпис Байдену.

Оборонний бюджет США містить положення щодо стримування Китаю та Росії. Зокрема, передбачено виділення 300 мільйонів доларів на підтримку Збройних сил України. Ще чотири мільярди доларів призначені для Європейської оборонної ініціативи і 150 мільйонів доларів підуть на розвиток співпраці у сфері безпеки з країнами Балтії.

Оборонний бюджет передбачає 7,1 мільярда доларів на Тихоокеанську ініціативу стримування та включає заяву щодо підтримки оборони Тайваню, а також заборону міністерству оборони США закуповувати продукти із китайського регіону Синьцзян через ймовірне порушення прав людини.

Крім того, документ передбачає підвищення на 2,7 відсотка зарплат американським військовим, збільшення кількості військових кораблів і літаків.

Світ, 16.12.2021 08:59