1 227 день війни
Особовий склад
1 024 210
Танки
10 988
Артилерія
29 865
Літаки
420
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 191
Крилаті ракети
3 436
Гелікоптери
340
БпЛА
43 303
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Серйозна загроза здоров'ю: у ВООЗ пояснили, як людей вбиває самотність
Фото ілюстративне. Джерело: ВООЗ

Серйозна загроза здоров'ю: у ВООЗ пояснили, як людей вбиває самотність

Комісія із соціальних зв'язків Всесвітньої організації охорони здоров'я опублікувала глобальний звіт, в якому самотність визнана серйозною загрозою громадському здоров'ю. Щогодини у світі вмирають близько 100 осіб від причин, що пов'язані із самотністю.

У звіті ВООЗ повідомили, що на рік це становить понад 871 тисячі смертей.

Зазначається, що із самотністю можуть зіткнутися люди будь-якого віку, найбільш уразливими залишаються підлітки, молоді люди та жителі країн із низьким та середнім рівнем доходу. У звіті ВООЗ йдеться, що від 17% до 21% молодих людей віком від 13 до 29 років регулярно відчувають почуття самотності. 

У ВООЗ додають, що особливо гостро ця проблема проявляється серед підлітків. У країнах із низьким рівнем доходу рівень самотності сягає 24% — це майже вдвічі вище, ніж у країнах із високим доходом, де самотніми вважають близько 11% опитаних.

"У наші часи, попри безмежні можливості для спілкування, дедалі більше людей стикаються з ізоляцією та самотністю. Самотність та соціальна ізоляція згубні для людини, сім'ї та суспільства і в разі нашої бездіяльності й надалі приноситимуть суспільству мільярдні збитки, збільшуючи витрати на охорону здоров'я, освіту та зайнятість", — наголосив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейєсус.

У звіті йдеться, що міцні соціальні зв'язки позитивно впливають на здоров'я людини на всіх етапах життя. Це сприяє зниженню запальних процесів в організмі, знижує ризик серйозних захворювань, а також підтримує психічний добробут та знижують ймовірність передчасної смерті.

Втім, самотність та ізоляція пов'язані зі зростанням ризику інсульту, серцево-судинних захворювань, діабету, когнітивних порушень та передчасної смерті. Такі стани погіршують психоемоційний стан людини, а також вдвічі збільшують ймовірність розвитку депресії. Окрім цього, вони можуть сприяти тривожним розладам, і навіть суїцидальним думкам.

Нагадаємо, у квітні Всесвітня організація охорони здоров’я визначила, як підготувати світ до майбутніх пандемій. Таким чином вона досягнула історичної угоди щодо того, які уроки винести після COVID-19.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама