Весна — не лише пора пробудження природи та цвітіння, але й активізації кліщів. Найагресивнішими вони вважаються у травні й червні, однак применшувати їхню шкоду у квітні теж не варто. Хоч страждають від укусів цих комах переважно тварини, люди також у зоні ризику, особливо під час тривалого проведення часу на природі.
Кліщів можна зустріти усюди — як на галявинах, так і на міських газонах. Вони не стрибають на людину з дерев, не женуться за нею, проте можуть залізти на тіло під час відпочинку. Небезпека кліщів у тому, що вони є переносниками збудників різних захворювань, а при укусі передають їх своїй "жертві". Йдеться про понад 150 хвороб. За інформацією Міністерства охорони здоров'я, серед найвідоміших захворювань:
Медики кажуть, що чим довше кліщ перебуває на тілі, тим вищий ризик захворіти. Часто кліщі залишаються непоміченими, адже під час укусу виділяють анестетик. Тож важливо зробити все, аби не дати їм себе вкусити. Для цього варто дотримуватися простих правил:
Репеленти мають містити хоча б одну з цих речовин: DEET (ДЕТА), пікарідін (KBR 3023), IR3535, OLE (ефірна олія лимонного евкаліпта), PMD (параментан-діол), 2-undecanone, перметрін.
Також у МОЗ порадили під час відпочинку на природі кожні дві години оглядати себе та близьких. Більш ретельний огляд варто провести під хорошим освітленням й після повернення додому. Почати огляд потрібно знизу, поступово підіймаючись вгору:
Надалі варто прийняти душ. Одяг, у якому людина була на прогулянці, потрібно ретельно почистити та випрати. Те ж необхідно зробити із речами, які були використані під час відпочинку на природі. Йдеться про ковдри чи намети — просте витрушування не допоможе позбутися кліща.
Якщо кліщ все ж встиг опинитися у вас на тілі, потрібно дотримуватися чіткого алгоритму дій:
Нагадаємо, раніше науковці встановили, що тварини є одним із найсильніших тригерів людського страху. Так, найбільше люди бояться павуків, а найменше — коней, собак та котів.
Важливо! Відповідний матеріал має винятково загальноінформаційний характер, а тому не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Інформація у публікаціях на сайті заснована на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу або отримання медичної консультації, обов’язково зверніться до лікаря.