На російські далекобійні безпілотники типу Shahed-136 почали встановлювати два нових види бойових частин комбінованого типу, одна з яких виробляється у країні-агресорці, а друга — в Ірані. Обидва компоненти мають збільшену вагу зі звичних 50 до 90 кілограмів.
Про це повідомляє Defense Express з посиланням на власні джерела. Експерти також отримали фотографії та опис цього нового оснащення ударних БпЛА.
Як зазначає видання, нова 90-кілограмова бойова частина безпілотника російського виробництва має індекс КОФЗБЧ — кумулятивно-осколово-фугасна-запалювальна. Вибухова речовина не зазнала модицікацій — ТГФ-35П2 — тротил та флегматизований гексоген, як і у 50-кілограмовій ОФЗБЧ-50, яка не мала кумулятивного ефекту. Запалювальний ефект досягається застосуванням порошкової суміші гідридів металів, що видають високу температуру горіння до 3500 градусів.
"Нова бойова частина іранського виробництва також важить 90 кілограмів та має кумулятивну, уламкову та фугасну дію. Тобто в ній не має запалювальних елементів. Вибухова речовина — типу ОЛА (октаген та алюміній) з проміжним детонатором у вигляді шашок гексогену", — йдеться у повідомленні.
У виданні наголошують, що використання іранських бойових частин вкотре вказує на активну співпрацю Москви та Тегерану щодо виробництва безпілотників типу Shahed-136. Співпраця країн продовжується попри те, що локалізоване виробництво цих безпілотників у Російській Федерації йде на двох підприємствах — "Алабузі" у Татарстані та "Купол" в Іжевську.
Характеристики модифікованих "шахедів":
Нагадаємо, у січні голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомляв, що війська країни-агресорки модернізували ударні дрони-камікадзе типу "Шахед". Головна мета ворога — збільшити кількість жертв внаслідок удару. За його словами, окупанти використовують безпілотники "Шахед" зі збільшеною бойовою частиною до 90 кілограмів та металевими елементами (шрапнель).