Фото: СБУ

Шпигував за штабами Сил оборони: російський агент отримав 15 років тюрми

Російського агента, який збирав розвіддані про місця розташування Сил оборони та об’єктів критичної інфраструктури у східних та західних регіонах України, засуджено до 15 років позбавлення волі.

Про це повідомила Служба безпеки України.

Правоохоронці встановили, що насамперед окупантів цікавили локації підрозділів ЗСУ, Служби безпеки та Державної прикордонної служби у Харківській області та на Буковині. Також зловмисник передавав загарбникам електронні координати ключових мостів та електропідстанцій в обох регіонах України.

"Співробітники СБУ затримали російського агента "на гарячому" під час проведення ним прихованої фотофіксації військового об’єкта у Чернівцях у травні цього року. За матеріалами української спецслужби суд призначив йому 15 років позбавлення волі", — йдеться у повідомленні.

агент РФ

Фото: СБУ

Як встановило слідство, ворожим поплічником виявився мешканець Чернівців, який у 2021 році переїхав до Харкова і працював там техніком з налаштування інтернету. Після початку повномасштабного вторгнення РФ його дистанційно завербував кадровий співробітник головного управління Генштабу ЗС РФ (відомого як ГРУ).

"До "уваги" агресора чоловік потрапив через свої антиукраїнські публікації у забороненій соцмережі "Однокласники". Під час перебування у Харкові ворожий агент відслідковував дислокації українських блокпостів та фортифікаційних споруд у місті, а також передавав окупантам геолокації місцевих енергооб’єктів. Потім російський агент за вказівкою свого "куратора" з ГРУ повернувся до Чернівців під виглядом відвідування родичів", - йдеться у повідомленні.

Однак, головною метою його "поїздки" було шпигування за обласним управлінням СБУ, прикордонним загоном та місцевим військкоматом. Для комунікації з російською спецслужбою її поплічник використовував анонімний месенджер.

На підставі зібраних Службою безпеки доказів суд визнав ворожого агента винним за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
  • ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Нагадаємо, раніше співробітники Служби безпеки України затримали агентів Російської Федерації. Вони скоригували повітряну атаку окупантів на Київ у ніч на 21 вересня цього року. Напередодні цієї дати затримані надіслали росіянам координати для удару по місту. Зазначають, що у поле зору воєнної розвідки РФ зловмисники потрапили через свої антиукраїнські дописи у соцмережах, які поширювали після початку повномасштабного вторгнення агресора.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 28.09.2023 17:57